Technologia blockchain leży u podstaw większości używanych obecnie kryptowalut

Jest to zdecentralizowana baza danych, która służy do tworzenia i przechowywania zapisów transakcji na różnych komputerach. Takie komputery są nazywane węzłami i są połączone ze sobą za pośrednictwem sieci peer-to-peer. Takie sieci służą do współpracy nad różnymi zadaniami, a także są wykorzystywane do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Kryptowaluty mogą być tworzone na szczycie dowolnej technologii blockchain, a blockchain jest tym, co umożliwia istnienie kryptowalut w pierwszej kolejności

Jak powiązane są blockchain i kryptowaluta?

Istnieje wiele rodzajów kryptowalut opartych na blockchainie, z których najpopularniejsze to Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin i Stellar. Te kryptowaluty odnotowały gwałtowny wzrost popularności i wartości w ostatnich latach, co doprowadziło inwestorów do próby podjęcia decyzji, w które projekty oparte na blockchainie zainwestować. Rzeczywiście, istnieje wiele czynników, które można wziąć pod uwagę przy podejmowaniu takiej decyzji, w tym zespół projektu, mapa drogowa projektu i dystrybucja tokenów projektu.

Kryptowaluty mogą być tworzone na szczycie każdej technologii blockchain, a blockchain jest tym, co umożliwia istnienie kryptowalut w pierwszej kolejności. W rzeczywistości blockchain i kryptowaluty są ze sobą powiązane: blockchain jest technologią leżącą u podstaw wszystkich kryptowalut, a kryptowaluty mogą być wykorzystywane do inwestowania w projekty blockchain.

Kryptowaluty oparte na blockchainie

Istnieje wiele rodzajów kryptowalut opartych na blockchainie; jednak najpopularniejsze z nich to Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin i Stellar. Te kryptowaluty odnotowały gwałtowny wzrost popularności i wartości w ostatnich latach, co doprowadziło do tego, że zostały nazwane "Dzikim Zachodem inwestowania." Podczas gdy wartość pieniężna tych kryptowalut wzrosła, podobnie jak liczba projektów opartych na blockchainie. Doprowadziło to do tego, że inwestorzy próbują zdecydować, w które projekty oparte na blockchainie zainwestować. Rzeczywiście, istnieje wiele czynników, które można wziąć pod uwagę przy podejmowaniu takiej decyzji, w tym zespół projektu, mapa drogowa projektu i dystrybucja tokenów projektu.