Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Racibórz

Jak odmłodzić włosy

Mówiąc o odmładzaniu najczęściej myślimy o pielęgnacji skóry. Jednak nie tylko ona ulega negatywnym skutkom upływającego czasu. Odmłodzenia i wzmocnienia wymagają także włosy. Dzięki odpowiednim zabiegom pozostaną one gładkie, lśniące i mocne niezależnie od wieku. Jak odmłodzić włosy? Postaw na odpowiednie kosmetyki oraz zdrową dietę.

Oczyszczanie skóry głowy

Pielęgnację włosów należy rozpocząć od skóry głowy. To właśnie jej stan wpływa na to, jak będą wyglądały kosmyki. Kosmetykiem, który pozwoli ją dokładnie oczyścić jest peeling – w aptekach czy drogeriach znajdziesz produkty przeznaczone do skóry głowy. Stosuj peeling 1-2 razy w tygodniu. Dzięki temu złuszczysz naskórek i usuniesz resztki kosmetyków, których używasz na co dzień. Ponadto peeling pobudza krążenie krwi, a to z kolei przyspiesza wzrost włosów i wzmacnia je. Peeling nie tylko usuwa pozostałości po kosmetykach, ale także przygotowuje skórę do przyjęcia składników odżywczych z produktów, które będą nakładane po tym czasie.

Odżywianie

Po oczyszczeniu skóra jest gotowa na dogłębne odżywienie. Stosuj kosmetyki do wcierania, tzw. wcierki. Dużo kobiet pomija ten etap pielęgnacji, a prawda jest taka, że jest on niezwykle ważny! Takie produkty działają dwukierunkowo: pobudzają mikrokrążenie i dostarczają do mieszków włosowych składniki stymulujące wzrost włosa. Zadowalający efekt uzyskasz jedynie przy regularnym stosowaniu zgodnym z zaleceniami producenta danego kosmetyku. Wcieranie kosmetyku raz w miesiącu nie poprawi stanu włosów – potrzebna jest konsekwencja i cierpliwość. Artykuł powstał we współpracy z portalem branżowym https://outsourcingexpo.pl/

Blask

Maski nawilżająco-wygładzające zapewnią Twoim włosom blask. Skutecznie zamykają rozchylone z wiekiem i porowate łuski włosa. Dzięki temu włosy będą nadal lśniące i elastyczne. Tutaj także liczy się regularność – maski powinny być stosowane co drugie mycie, a przy bardzo zniszczonych włosach nawet po każdym myciu.

Wspaniałym produktem są także płukanki na bazie octów. Przywracają włosom nawilżenie, wygładzają i nadają im lekkości. Mogą być stosowane po każdym myciu zamiast odżywki.

Wzmacnianie

Pasma potrzebują także wzmocnienia „od środka”. Jeżeli tracisz więcej niż sto włosów dziennie, powinnaś sprawdzić poziom żelaza i cynku oraz witamin z grupy B we krwi (zwłaszcza biotyny i witaminy H). To właśnie one odpowiadają za kondycje włosów. W aptece znajdziesz specjalne preparaty, np. w postaci kapsułek do połykania, które uzupełnią ewentualne niedobory. Możesz także sięgnąć po wyciągi ze skrzypu polnego czy pokrzywy.