Od 18 maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, o czym na własnej skórze przekonał się 43-letni mieszkaniec Raciborza. Mężczyzna zatrzymany został w godzinach porannych 11 stycznia br. przez policjantów z drogówki. 43-latek kierując seatem w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 80 km/h. Stracił prawo jazdy, a dodatkowo ukarano go mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami.

W sobotni poranek 11 stycznia br. około godz. 9 :30  w Raciborzu  na  ul. Rybnickiej patrol z raciborskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej kierującego seatem.  Na drodze, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h,  raciborzanin  jechał z prędkością 130 km/h. Wykroczenie to ujawnili policjanci z drogówki podczas działań związanych z pomiarem prędkości.  Zatrzymany 43-latek stracił prawo jazdy. Ukarano go mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę w szczególności podczas trudnych zimowych  warunków atmosferycznych. Ostrzegamy także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się jezdnią. Przypominamy również rowerzystom i pieszym o obowiązku używaniu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.