Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Racibórz

W jaki sposób możemy tanio pozyskać zaawansowane maszyny czyszczące?

Koszt nowych zamiatarek i szorowarek nie należy do najniższych. Na tego typu zakupu mogą sobie pozwolić tylko duże przedsiębiorstwa oraz zakłady produkcyjne. Istnieje jednak tańsza alternatywa. Do naszej dyspozycji pozostają bowiem szorowarki używane z udokumentowaną historią. W ten sposób, w dużo niższej cenie możemy kupić sprzęt czyszczący w doskonałym stanie technicznym. Co powinniśmy wiedzieć o zakupie używanych maszyn do czyszczenia dużych powierzchni?

Koszt nowoczesnych urządzeń sprzątających

Cena najbardziej wydajnych i w pełni zautomatyzowanych szorowarek i zamiatarek osiąga pułap zbliżony do ceny nowego samochodu z średniej półki. W związku z tym, tylko największe firmy oraz zakłady przemysłowe mogą sobie pozwolić na zakup tego typu urządzeń. Biorąc pod uwagę dużą wydajność takiego sprzętu, często okazuje się to opłacalną inwestycją i pozwala znacznie obniżyć koszty związane z konserwacją i sprzątaniem budynku.

Małe firmy również mogą sobie pozwolić na zakup tego sprzętu. Do naszej dyspozycji pozostaje bowiem szorowarka wynajem, a także zakup używanego urządzenia. To rozwiązanie idealne dla mniejszych firm, które chcą znacznie usprawnić proces sprzątania posadzek.

Co powinniśmy wiedzieć o szorowarkach?

To zaawansowany sprzęt wyposażony we własny napęd, tarcze czyszczące z różnymi nakładkami, a także zbiorniki na wodę czystą i brudną oraz środki czyszczące. Nowoczesna szorowarka dokładnie oczyszcza powierzchnie płaskie i izoluje wykorzystaną wodę, aby zachować nienaganną jakość sprzątania. Zwykle, tego typu urządzenia są dostępne z napędem spalinowym oraz akumulatorowym. Oszczędniejszym rozwiązaniem są akumulatorowe szorowarki używane. W tym przypadku musimy jednak posiadać dostęp do odpowiednich stacji ładujących. Co więcej, osoba odpowiedzialna za sprzątanie musi rozsądnie gospodarować energię akumulatora. Urządzenia spalinowe są nieco droższe w eksploatacji, ale często okazują się po prostu praktyczniejsze.

Podstawowym kryterium wyboru jest również sposób obsługi. Wyróżniamy niewielkie szorowarki prowadzone przez operatora, jak również duże urządzenia ze stanowiskiem siedzącym. Wybór w głównej mierze zależy od sprzątanej powierzchni. Do mniejszych obiektów z licznymi zakamarkami lepiej sprawdzi się szorowarka ręczna. Z kolei do bardzo dużych budynków, marketów oraz hal lepiej sprawdzą się szorowarki z operatorem siedzącym.

Gdzie możemy pozyskać używane szorowarki w korzystnej cenie?

Taką możliwość oferuje nam renomowana firma Hako, która dysponuje nowoczesnym sprzętem czyszczącym. Może on zostać wykupiony na własność, lub wynajęty na zasadzie zbliżonej do leasingu. W ten sposób, do firmy często zwracany jest sprzęt używany. Jego historia jest jednak bardzo dokładnie udokumentowana, dzięki czemu, nie ma obaw o nienaganny stan techniczny. To dobra okazja dla mniejszych firm, których obecnie nie stać na zakup nowego sprzętu.

Dużym plusem jest możliwość skonsultowania zakupu przez Internet. Doświadczony specjalista uwzględni nasze potrzeby i doradzi nam odpowiedni model, z którym sprzątanie Gdańsk okaże się procesem dużo wydajniejszym. Wybierając szorowarki używane od firmy Hako zyskujemy gwarancję wysokiej wydajności (nawet do kilku tysięcy m2 w jedną godzinę), a także doskonałego stanu technicznego. Zakupiony sprzęt jest oczywiście objęty gwarancją oraz serwisem.