Raciborscy kryminalni zatrzymali 18 letniego mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie rozboju. Sprawca 10 kwietnia 2019 roku w Raciborzu na ulicy Opawskiej trzymając w ręku nóż groził właścicielce sklepu spożywczego i zażądał wypłaty pieniędzy z kasetki. Sprawca swojego celu nie osiągnął z uwagi na stanowczą postawę pokrzywdzonej.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego  raciborskiej komendy  już w ciągu kilku godzin od przyjęcia zgłoszenia przez dyżurnego o usiłowaniu rozboju  trafnie wytypowali osobę związaną z przestępstwem, kwestią czasu pozostało  tylko jego zatrzymanie.  Do zatrzymania sprawcy doszło wczoraj w godzinach popołudniowych.  Podejrzany to 18 letni mieszkaniec Raciborza.  Napastnik  trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie prowadzonego śledztwa ustalono, że młodzieniec podobnego czynu dopuścił się 30 marca br. po godzinie 20:20 w Raciborzu na ulicy Słowackiego, gdzie wykorzystał nieuwagę poszkodowanego i przewrócił go na ziemię, kilkakrotnie uderzając poszkodowanego pięścią w głowę, po czym z kieszeni spodni wyciągnął portfel w którym znajdowała się gotówka w kwocie 50 zł oraz dokumenty.

Za popełnione przestępstwa mężczyzna może spędzić nawet 12 lat w więzieniu.