Awantura w pustostanie - 30-latek aresztowany po śmierci 42-latka

W pustostanie przy ulicy Nowomiejskiej znaleziono nieprzytomnego mężczyznę - ratownicy potwierdzili zgon, a policja zatrzymała 30-latka. Sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy.
Jak podaje Policja:
Raciborscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę w związku ze sprawą śmierci 42-letniego mieszkańca Raciborza. Do zdarzenia doszło w pustostanie przy ulicy Nowomiejskiej. Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
W nocy z niedzieli na poniedziałek dyżurny raciborskiej komendy otrzymał zgłoszenie od świadków o mężczyźnie leżącym w pustostanie - na miejsce pojechali policjanci i zespół ratownictwa medycznego. Ratownicy potwierdzili zgon 42-letniego mieszkańca Raciborza. Policja zabezpieczyła miejsce i rozpoczęła czynności procesowe.
Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby mogące mieć związek ze zdarzeniem, a nad ranem w ręce służb wpadł także 30-latek. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podczas awantury 30-latek zaatakował 42-latka i sięgnął po nóż, zadając rany skutkujące ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, który doprowadził do śmierci pokrzywdzonego. Interwencja Policji i zespołu ratownictwa medycznego była szybka - szybki czas reakcji służb nie zapobiegł jednak tragedii.
Zatrzymany usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Przy tej kwalifikacji powołanie się na Kodeks Karny oznacza, że sprawcy grozi kara do 20 lat więzienia - to możliwa wymierzoną karę w tej sprawie.
Raciborscy policjanci z Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu prowadzą dalsze czynności pod nadzorem prokuratury, wyjaśniając okoliczności i przebieg zdarzenia.
Sprawa uderza prostotą tragedii - zwykła awantura w opuszczonym budynku zakończyła się śmiercią i groźbą długiego wyroku.
na podstawie: KPP w Raciborzu.
![]()
Ostatnie Artykuły

Lądowisko przy raciborskim SOR przechodzi modernizację

Jedno uderzenie doprowadziło do zderzenia trzech samochodów

Nawet 40°C przed nami. Jeden błąd w aucie może skończyć się tragedią

Telefon za 1300 zł i hulajnoga. Dwa internetowe oszustwa w Raciborzu

Filmowe melodie zabrzmią na schodach biblioteki. Wstęp wolny

Książki wyjdą w plener. Dzieci spotkają się na czytaniu w Raciborzu

Letni koncert w Parku Roth. Appassionato zagra z wiolonczelistą

Nocny pożar w Kornowacu. Straty sięgają 450 tysięcy złotych

Deska wystawała z bagażnika Volkswagena. Kierowca dostał mandat

Osiem dekad piłki w Raciborzu. Jubileusz z galą i turniejem młodzieży

Poidełko na balkonie może pomóc miejskim zwierzętom przetrwać upał

14-latek bez kasku i uprawnień zderzył się z autem w Raciborzu

96 interwencji w weekend. Policjanci z Raciborza zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Racibórz: policjanci i WOPR kontrolują kąpieliska. Te błędy kończą się tragedią
Przydatne dane teleadresowe
- Zgromadzenie Misyjne Sióstr Służebnic Ducha Świętego w Raciborzu - kontakt, historia i działalność
- Gminna Biblioteka Publiczna w Pietrowicach Wielkich - kontakt, filie, zasady wypożyczania
- Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach - kontakt, godziny, zasiłki i pomoc dla mieszkańców
- Raciborskie Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - kontakt, rejestracja, zabiegi i dojazd
- Urząd Miejski w Krzanowicach - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- ZUS Inspektorat w Raciborzu - kontakt, godziny, e-usługi i dostępność
