Policjant zaprezentował radiowóz i odblaski - lekcja bezpieczeństwa w Markowicach

Aspirant sztabowy Tomasz Florek z wydziału ruchu drogowego pokazał uczniom w Markowicach radiowóz i wyposażenie służbowe - szczególną uwagę poświęcił noszeniu elementów odblaskowych. Spotkanie miało charakter profilaktyczno-edukacyjny i obejmowało omówienie podstawowych zasad ruchu drogowego.
Aspirant sztabowy Tomasz Florek uczestniczył w spotkaniu z uczniami w Markowicach, gdzie prowadził zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusz wyjaśnił dzieciom zasady obowiązujące uczestników ruchu drogowego i zwrócił uwagę na wpływ elementów odblaskowych na widoczność oraz bezpieczeństwo.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowie, zadawali pytania i dzielili się spostrzeżeniami. Policjant zaprezentował radiowóz oraz wyposażenie służbowe, a także opowiedział o codziennych obowiązkach i specyfice pracy w Policji.
Zajęcia przebiegły w przyjaznej atmosferze i były elementem działań profilaktycznych mających na celu kształtowanie postaw związanych z bezpieczeństwem najmłodszych uczestników ruchu drogowego.
na podstawie: Policja Racibórz.
Autor: krystian

