Multisensorki w bibliotece na Ocicach - zajęcia dla najmłodszych odkrywały świat zmysłów

W Filii nr 3 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu na Ocicach odbyło się spotkanie „Multisensorki” dla dzieci w wieku 1–3 lat z opiekunami. W sali pachniało papierem i brokatem, słychać było szum „wiatru” z papieru do pieczenia, a maluchy biegały boso po ścieżce sensorycznej – było głośno, radośnie i bardzo dotykowo.
- Zajęcia skrojone pod małe ciałka i dorosłe ręce
- Kreatywne przedświąteczne warsztaty i budowanie relacji
Zajęcia skrojone pod małe ciałka i dorosłe ręce
W programie spotkania znalazły się elementy ruchowe, taneczne oraz ćwiczenia logopedyczne, które miały wspierać koordynację i świadomość ciała. Prowadzące wykorzystały przedmioty codziennego użytku, by w prosty sposób wprowadzić dzieci w świat dźwięków i faktur. Do masażyków użyto miękkiej gąbeczki, a ścieżka sensoryczna o zróżnicowanej fakturze pozwalała maluchom poznawać nowe wrażenia dotykowe biegając i skacząc boso.
Kreatywne przedświąteczne warsztaty i budowanie relacji
Część zajęć miała charakter plastyczny - dzieci tworzyły błyszczące choinki ozdobione brokatem i cekinami, co jednocześnie ćwiczyło motorykę małą. Zajęcia kładły także nacisk na bliskość opiekuna i relacyjne aspekty zabawy, sprzyjając budowaniu więzi między dzieckiem a rodzicem.
“Dziękujemy raciborskiemu Żłobkowi Dziupla za poprowadzenie zajęć i zapraszamy do udziału w innych tego typu ciekawych spotkaniach organizowanych w naszej bibliotece” — powiedziała Paulina Michalak, kierownik Filii nr 3.
Dla uczestników to nie tylko zabawa, ale i ważne doświadczenie rozwojowe - kontakt z różnymi bodźcami pomaga maluchom poznawać własne ciało i otoczenie, a rodzicom daje proste narzędzia do codziennej stymulacji w domu.
na podstawie: Urząd Miasta w Raciborzu.
Ostatnie Artykuły

Kosmiczna podróż w RCK ma rozruszać najmłodszych i ich rodziców

Czerwone krzesło przyciąga młodych czytelników do raciborskiej biblioteki

131 km/h w Szymocicach - kierowca stracił prawo jazdy w kilka sekund

W raciborskiej bibliotece poezja zamieniła wspomnienia w żywy dialog

Kontrola prędkości zamieniła się w pilny pilotaż do szpitala

108 km/h w zabudowanym i alkohol - kierowca z powiatu raciborskiego stracił prawo jazdy

Kościelne puszki opróżnione, sprawcę namierzono podczas kontroli

W bibliotece o arystokratce, która po wojnie ocaliła godność

Racibórz świętował Wielkanoc między żurkiem, muzeum i konną procesją

Rolnicy z Raciborza mogą sprawdzić glebę, zanim problemy odbiją się na plonach

Stacja Młodych zamieni się w arenę słów podczas mistrzostw Scrabble

Weterynaria w Raciborzu ostrzega przed obowiązkiem dla hodowców i pszczelarzy

Pięciu pijanych kierowców wpadło podczas jednej akcji na drogach powiatu

