Dwa audi pędziły ponad 100 km/h na Piaskowej. Kierowcy stracili prawa jazdy

1 min czytania
Dwa audi pędziły ponad 100 km/h na Piaskowej. Kierowcy stracili prawa jazdy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom po pomiarach prędkości na ulicy Piaskowej. Obaj jechali ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym.

  • Kontrola prędkości na ulicy Piaskowej w Raciborzu
  • Policja zatrzymała prawa jazdy i nałożyła mandaty

Kontrola prędkości na ulicy Piaskowej w Raciborzu

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu prowadzili we wtorek pomiary prędkości na ulicy Piaskowej. Podczas działań ujawniono dwóch kierowców poruszających się samochodami marki Audi z prędkościami przekraczającymi 100 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Jeden z kierujących osiągnął 103 km/h, drugi 105 km/h.

Policja zatrzymała prawa jazdy i nałożyła mandaty

Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi, a policjanci zatrzymali im prawa jazdy na 3 miesiące. Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu przypomniała, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i że prędkość należy dostosować nie tylko do przepisów, lecz także do warunków panujących na drodze.

na podstawie: KPP w Raciborzu.

Autor: krystian