Raciborski 46-latek zatrzymany za kradzież biżuterii i fałszywe przelewy
W Raciborzu szybko zatrzymano mężczyznę podejrzanego o kradzież biżuterii i nieautoryzowane przelewy bankowe. Sprawa pokazuje, jak ważna jest czujność i odpowiednie zabezpieczenia w codziennym życiu.

Racibórz miejscem sprawnej akcji policji po kradzieży i oszustwach

W miniony czwartek do raciborskiej komendy zgłosiła się kobieta, która poinformowała o utracie złotej biżuterii wartej około 4500 złotych oraz o pięciu nieuprawnionych przelewach z jej konta bankowego na tę samą kwotę. Szybka reakcja funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego pozwoliła na błyskawiczne ustalenie i zatrzymanie podejrzanego – 46-letniego mieszkańca Raciborza.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Jak mieszkańcy Raciborza mogą chronić swoje mienie i finanse

Ta sytuacja to przestroga dla wszystkich, którzy cenią bezpieczeństwo swoich oszczędności i wartościowych przedmiotów. Policja przypomina o kilku prostych zasadach, które mogą uchronić przed podobnymi zdarzeniami:

  • Nie udostępniaj nikomu danych do logowania do bankowości internetowej ani PIN-ów do kart płatniczych.
  • Przechowuj kosztowności w bezpiecznym miejscu, najlepiej w zamykanym sejfie.
  • Regularnie monitoruj swoje konto bankowe i natychmiast reaguj na wszelkie podejrzane transakcje, kontaktując się z bankiem oraz Policją.
  • Zadbaj o solidne zabezpieczenie mieszkania – zawsze zamykaj drzwi i okna, inwestuj w dobre zamki oraz rozważ instalację systemu monitoringu.
  • Pamiętaj, że często sprawcami takich przestępstw bywają osoby z najbliższego otoczenia, dlatego ufaj tylko sprawdzonym ludziom.

Dzięki takim środkom ostrożności mieszkańcy Raciborza mogą skuteczniej chronić swoje mienie i uniknąć przykrych niespodzianek.


Na podst. KPP w Raciborzu