Przyjdź na spacer ornitologiczny po Raciborzu z Tomaszem Sczansnym 24 maja

Racibórz zaprasza na wyjątkową przygodę z ptakami w sercu miasta. Poznajcie tajemnice miejskiej fauny i spędźcie aktywnie majowy poranek, odkrywając skrzydlatych mieszkańców Raciborza!
- Przyroda Raciborza okiem ornitologa spacer pełen niespodzianek
- Jak rozpoznać ptaki w Raciborzu? Spotkanie z Tomaszem Sczansnym
Przyroda Raciborza okiem ornitologa spacer pełen niespodzianek
W sobotę 24 maja 2025 roku miłośnicy natury mają niepowtarzalną okazję, by wyruszyć na fascynujący spacer po Raciborzu, podczas którego poznają ptaki zamieszkujące nasze miasto. Zbiórka uczestników odbędzie się o godzinie 10:00 na skwerze pod pomnikiem Matki Polki miejscu dobrze znanym mieszkańcom jako spokojna przestrzeń w centrum miasta.
Trasa poprowadzi wzdłuż malowniczej Odry oraz przez miejskie parki i zakamarki, gdzie ptaki czują się swobodnie mimo obecności ludzi. To właśnie takie miejskie środowisko pozwala na bliskie spotkania z różnorodnymi gatunkami, które często umykają wzrokowi przechodniów.
Jak rozpoznać ptaki w Raciborzu? Spotkanie z Tomaszem Sczansnym
Przewodnikiem podczas wydarzenia będzie Tomasz Sczansny doświadczony leśnik, ornitolog i fotograf przyrody. Jego pasja i wiedza sprawią, że każdy uczestnik dowie się, jak odróżniać ptaki po ich wyglądzie oraz charakterystycznych głosach. Spacer potrwa około dwóch godzin i obiecuje mnóstwo ciekawostek oraz niezapomnianych widoków.
Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą lornetek oraz wygodnego obuwia, a także dobrego humoru to gwarancja udanego dnia pełnego pozytywnych emocji i bliskiego kontaktu z naturą w miejskim otoczeniu.
Zgłoszenia na spacer przyjmowane są w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Racibórz. Osobą kontaktową jest inspektor ds. ochrony środowiska i edukacji ekologicznej Marzena Kubielas, którą można osiągnąć pod numerem telefonu +48 32 75 50 677 lub mailowo.
Źródło: Urząd Miasta Racibórz
Ostatnie Artykuły

Dwie osoby po alkoholu, trzy kolizje - tak wyglądał weekend w Raciborzu

Seniorzy usłyszeli, jak oszuści wyciągają oszczędności w kilka minut

Zmieniłeś źródło ciepła w budynku? CEEB trzeba zaktualizować w 14 dni

Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny zamknęli projekt, ale nie współpracę

W sądzie w Raciborzu padło ostrzeżenie o sieci, która zbiera żniwo

W bibliotece na Ostrogu powstaną perfumy skrojone na własny zapach

Gdy „nie” buduje bliskość w bibliotece padły ważne pytania o granice

Policyjny sprzęt w Ekonomiku przyciągnął uczniów bardziej niż zwykła lekcja

Ceny paliw w Polsce: Dlaczego kurs dolara i ropa Brent decydują ile płacisz na stacji?

Skoda zakończyła jazdę na latarni - kierująca miała 2 promile

Wielkanocne pułapki na drogach i parkingach - policja ostrzega przed błędami

Jeden telefon od wnuczka i oszczędności znikają - Racibórz ostrzega

W bibliotece w Raciborzu woda stała się bohaterką lekcji, zabawy i eksperymentów

