Policjanci z raciborskiego ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 25-letnią mieszkankę powiatu Głubczyckiego. Kobieta przewoziła kilkadziesiąt działek dilerskich zielonego suszu. W trakcie przeszukania jej mieszkania, mundurowi znaleźli kolejne porcje narkotyku. O jej dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

W sobotę w godzinach nocnych policjanci z raciborskiej drogówki na ulicy Kozielskiej w Raciborzu wymijali się z volkswagenem, którym kierowała kobieta. Mundurowi zawrócili za tym pojazdem, chcąc go skontrolować. Podczas kontroli 25-latka zachowywała się bardzo nerwowo, nie potrafiła odpowiadać logicznie na zadawane pytania. W trakcie kontroli policjanci wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. Wewnątrz pojazdu znaleźli worek z zawartością trzech szklanych słoików, w których znajdował się susz roślinny. Łącznie z przewożonego suszu można było uzyskać około 50 porcji dilerskich marihuany.
Ponadto w mieszkaniu kobiety śledczy znaleźli kolejne prawie 200 porcji substancji, które trafią do analizy policyjnego laboratorium kryminalistycznego.
Wczoraj 25-latka usłyszała zarzuty posiadania narkotyków i niebawem sąd zdecyduje o karze, jaką poniesie. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

  • kobieta zatrzymana stojąca tyłem i policjant
  • 3 słoiki z suszem roślinnym