Raciborscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 48 i 53 lat związanych z posiadaniem dużych ilości narkotyków. Stróże prawa przejęli marihuanę, z której można było przygotować ponad 7500 działek dilerskich, oraz ponad 3300 porcji kokainy. Zatrzymanym mężczyznom grozi za to kara do 10 lat więzienia.

Kryminalni z raciborskiej komendy zdobyli informację o miejscu, w którym miały być przechowywane narkotyki. Aby to sprawdzić, przeszukali jedno z mieszkań w centrum Raciborza. Informacje potwierdziły się. Kryminalni znaleźli i zabezpieczyli  marihuanę, z której można było przygotować ponad 7500 działek dilerskich oraz ponad 3300 porcji kokainy. Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn w wieku 48 i 53 lat, związanych z posiadaniem dużej ilości narkotyków.  Stróże prawa ustalili, że 48-latek udostępnił mieszkanie 53-letniemu mężczyźnie, który przechowywał w nim substancje  odurzające. Prokurator, na wniosek raciborskich śledczych, objął 48-latka policyjnym dozorem. Natomiast z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator skierował do raciborskiego sądu wniosek o zastosowanie wobec 53-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację prokuratora i umieścił zatrzymanego w tymczasowym areszcie na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Przestrzegamy i przypominamy: osobom, które posiadają narkotyki, grozi kara do 3 lat więzienia, natomiast wobec tych, którzy podejmują się ich sprzedaży, może zostać orzeczona kara nawet do 10 lat więzienia.

  • Podejrzany 53-latek stoi w policyjnej celi
  • Podejrzany o posiadanie narkotyków stoi obok policjanta
  • Zabezpieczone narkotyki duża ilość marihuany
  • Zabezpieczone narkotyki duża ilość marihuany
  • Zabezpieczone narkotyki w tym marihuana
  • Zabezpieczone narkotyki w tym marihuana