UM Racibórz: Nowy PSZOK przy ulicy Adamczyka
Przy ul. Adamczyka funkcjonuje nowy PSZOK
Dziś w godzinach południowych odbyła się konferencja prasowa Prezydenta MiastaRacibórz na nowo powstałym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Adamczyka 10. Na wydarzeniu obecna była Senator RP Ewa Gawęda, która doceniła raciborski system gospodarowania odpadami, a także zachęciła inne samorządy do brania przykładu z Raciborza.
19 października uruchomiono nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Pierwszy miesiąc funkcjonowania nowego PSZOK-u nie wzbudził żadnych zastrzeżeń. Nowa instalacja wraz systemem komputerowym, monitoringiem, wagą, kontenerami i pomieszczeniami dla obsługi pozawala w sprawny i uporządkowany sposób odbierać zwożone tu odpady. Sprawne funkcjonowanie punktu to zasługa pracowników raciborskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, które podczas dzisiejszego spotkania z mediami pochwalił prezydent Polowy.
Podobnie jak inne zadania, które zlecamy Przedsiębiorstwu komunalnemu, także i to realizują, można powiedzieć, w sposób doskonały - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Dariusz Polowy.
Wywiezienie odpadów na PSZOK jest dla mieszkańców bezkosztowy, ponieważ opłata za jego użytkowanie jest zawarta w tzw. opłacie śmieciowej, która co więcej, jest najniższa w regionie. Obowiązują limity na odbiór opon, gabarytów i gruzu.
Podczas konferencji obecny, był również prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Bogdan Gawliczek, który przybliżył dziennikarzom działanie powstałego punktu.
Miesięcznie obsługujemy około 800 osób, zależnie od dnia jest to od kilku, kilkunastu, do kilkudziesięciu osób - mówił o częstotliwości odbioru prezes Gawliczek.
Więcej informacji na temat Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
Nowy PSZOK przy ulicy Adamczyka
Urząd Miasta Racibórz,
raciborz.pl/urzad/aktualnosci_lista/Nowy-PSZOK-przy-ulicy-Adamczyka/idn:10429
![]()
Ostatnie Artykuły

Finał Ligi Bike Race poprowadzi kolarzy przez leśne ścieżki Raciborza

Odnowiony rynek znów dostępny. Na nowe ławki trzeba jeszcze poczekać

Zwykły kamyk, niezwykła historia. Geologiczne warsztaty dla dzieci w Raciborzu

Policyjny dron nad przejściami w Raciborzu. Wykryto 26 wykroczeń

Po kolizji chciał odjechać. Świadkowie zatrzymali kierowcę z 2,5 promila

Osiem nowych książek w raciborskiej bibliotece. Przygoda czeka na półce

Młodzi zawodnicy wracają do rywalizacji w Ninja Monkey Seven

Jak dobrać odmianę kalafiora do terminu zbioru i wymagań odbiorców?

Jubileusz w „Złotej Jesieni”. Tadeusz Rut przez lata służył raciborskiej oświacie

Muzea wyjdą na ulicę. Racibórz połączy polską i czeską historię

Astronomia, anime i retro konsole. KOSUMOSU łączy różne światy

Strażacki tor ekstremalny w Raciborzu. Zawodnicy ruszą w pełnym rynsztunku

Jedno wakacyjne zdjęcie może zdradzić pusty dom. Policja ostrzega przed włamywaczami

Raciborska biblioteka walczy o Słoneczniki. Doceniono wakacyjny projekt
Przydatne dane teleadresowe
- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kuźni Raciborskiej - kontakt, zasady przyjęcia, dostępność
- Urząd Gminy Krzyżanowice - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Krzanowicach - kontakt, godziny i pensjonat
- ZUS Inspektorat w Raciborzu - kontakt, godziny, e-usługi i dostępność
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Katowicach Oddział w Raciborzu - kontakt, adres, zasięg
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzanowicach - kontakt, pomoc i wsparcie w sprawach przemocy
