Nieco ponad 200 tys. zł wynoszą koszty prac przeprowadzanych w okresie wakacyjnym w raciborskim Przedszkolu nr 11 przy ul. Jana. W placówce trwa przebudowa sanitariatów. To najbardziej kosztochłonne, bo warte 152 tys. zł zadanie z realizowanego aktualnie zakresu. Termin zakończenia prac to 24 sierpnia. Naprawy wymagały ponadto: schody wejściowe – położono nowe płytki, oraz rynny. Prace te zostały już zakończone.
Nowością, z której z całą pewnością ucieszą się i będą korzystać przedszkolaki jest nowa altana ogrodowa przeznaczona do realizacji zajęć dydaktycznych, i wypoczynku. Zadanie to zostało zrealizowane w ramach inicjatywy lokalnej. Miasto zakupiło i zamontowało altanę, a wnioskodawcy w ramach wkładu własnego przygotowali teren pod inwestycję usuwając starą kostkę brukową, korę z placu zabaw, oraz przygotowali teren pod wysianie trawy. Wszystkie prace przygotowawcze zostały przeprowadzone bezpłatnie we współpracy z ZPiSDN w Raciborzu, MOW w Kuźni Raciborskiej oraz rodzicami. Koszt zagospodarowania terenów zielonych wraz z materiałami (ziemia, nasiona trawy oraz nawóz) wyniósł blisko 5 tys zł, a zakupu i montażu altany niemal 10 tys. zł.  W planach rodzice mają jeszcze odświeżenie jednej z sal dydaktycznych i przeprowadzenie wspólnej akcji nasadzeń kwiatów i krzewów połączonej z zajęciami edukacyjnymi dla dzieci.

Co słychać w Przedszkolu nr 11?

Nieco ponad 200 tys. zł wynoszą koszty prac przeprowadzanych w okresie wakacyjnym w raciborskim Przedszkolu nr 11 przy ul. Jana. W placówce trwa przebudowa sanitariatów. Naprawy wymagały ponadto: schody wejściowe – położono nowe płytki, oraz rynny. Nowością, z której z całą pewnością ucieszą się i będą korzystać przedszkolaki jest nowa altana ogrodowa przeznaczona do realizacji zajęć dydaktycznych, i wypoczynku.