Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Racibórz

Informacja przekazana dyżurnemu raciborskiej policji przez świadka doprowadziła do ustalenia miejsca pobytu pijanej kierującej i zatrzymania jej prawa jazdy, za spowodowanie kolizji drogowej, z której się oddaliła. 46-letnia kierująca miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości poza utratą prawa jazdy grożą jej nawet 2 lata więzienia.

Wczoraj około godziny 10.00  doszło do kolizji drogowej na skrzyżowaniu ulic  Ocicka - Starowiejska w Raciborzu. Sprawczynią zdarzenia była kobieta kierująca skodą , która wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zderzyła się z mercedesem.  Ku zdumieniu poszkodowanego i świadków sprawczyni odjechała z miejsca kolizji. Za kobieta pojechał jeden ze świadków, który na ulicy Gdańskiej zatrzymał uciekający pojazd, a następnie po otwarciu drzwi wyjął kluczyki ze stacyjki by uniemożliwić dalszą jazdę kobiecie. Od kierującej świadek wyczuł silną woń alkoholu co mogło świadczyć, iż jest ona pod wpływem alkoholu.    Gdy świadek odszedł na bok by na miejsce wezwać Policję doznał kolejnego zdumienia, gdyż kierująca odjechała.  Jednakże zgłaszający przekazał dyżurnemu Policji numery rejestracyjne pojazdu. Dyżurny niezwłocznie ustalił adres przebywania pojazdu i ten namiar przekazał mundurowym z raciborskiej drogówki. Policjanci pod wskazanym adresem zastali uszkodzony pojazd i kierującą, którą okazał się być 46-letnia mieszkanka powiatu raciborskiego. Mundurowi z drogówki  natychmiast potwierdzili przypuszczenie zgłaszającego, gdyż   46-letnia kobieta  po przebadaniu alkomatem w organizmie miała ponad 2 promile alkoholu.  

“Nie reagujesz akceptujesz” przynosi wymierne rezultaty i przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. Dzięki właściwej reakcji świadka nie doszło do tragedii.