Dylemat związany z wyborem odpowiedniego żłobka czy przedszkola dotyka bardzo wielu rodziców – szczególnie trudny jest do rozwiązania problem tego, czy wybrać żłobek prywatny, czy publiczny. My, pragnąc pomóc Ci w rozstrzygnięciu tego problemu, podpowiemy dlaczego warto postawić na placówkę prywatną w Wilanowie i jaki będzie to miało wpływ na rozwój oraz zadowolenie Twojej latorośli.

Żłobek prywatny w Wilanowie – 5 najważniejszych korzyści

Po pierwsze – należyta opieka nad dzieckiem

Nie ulega wątpliwości, że zapewnienie kompleksowej i pieczołowitej opieki nad maluchem, jest celem zarówno placówki prywatnej, jak i publicznej. Jednak to żłobek Wilanów niepubliczny często okazuje się o wiele bardziej profesjonalny i przede wszystkim korzystny dla Twojego dziecka. Wynika to przede wszystkim z wykwalifikowanej i szerokiej kadry pedagogów, którzy skupiają swoją uwagę na każdym dziecku, zapewniając mu pełną uwagę, a także poczucie bezpieczeństwa.

Warto przy tym dodać, że różnicą, jaka dzieli żłobki niepubliczne od tych publicznych, jest również współpraca ze specjalistami, będącymi w stanie pomóc dziecku w jego licznych problemach – np. związanych z zachowaniem czy rozwojem. Przedszkole prywatne często współpracuje z psychologiem, logopedą i terapeutą integracji sensorycznej, którzy będą stanowili bardzo duże wsparcie dla każdego rodzica.

Po drugie – doskonałe warunki do nauki i zabawy

Wybierając żłobek czy przedszkole prywatne, nie musisz kupować materiałów dydaktycznych czy zabawek – wszystko to jest bowiem stałym wyposażeniem placówki. Co więcej – zyskujesz pewność tego, że wysyłasz dziecka do miejsca, które jest zaakceptowane przez sanepid, ma własny plac zabaw i oczywiście odpowiednią kadrę specjalistów, którzy zajmą się Twoją pociechą. Dzięki temu dziecko będzie szczęśliwe, a jego rozwój nie będzie niczym zakłócony.

Po trzecie – możliwość skorzystania z nauki angielskiego

Nowoczesne żłobki w Warszawie oferują coraz częściej naukę języka angielskiego – już najmłodszym, co sprawia, że mogą oni zdobyć podstawy językowe bardzo wcześnie. Będzie to miało bardzo pozytywny wpływ na przyszłą naukę, co jest bardzo istotne w kontekście tego, jak znaczącą rolę odgrywa dzisiaj angielski w naszym życiu. Opcja ta jest często niedostępna w placówkach publicznych, co może okazać się sporym minusem i przeważyć szalę na rzecz żłobka prywatnego.

Po czwarte – pełne bezpieczeństwo i zdrowie dziecka

Warto dodać, że żłobek niepubliczny w Wilanowie będzie miejscem w pełni bezpiecznym dla Twojego dziecka – szczególnie, gdy wyposażony jest w system kamer. Dodatkowo zapewni też maluchowi odpowiednie posiłki, w skład których wchodzić będą wyłącznie smaczne i zdrowe składniki żywieniowe, dostosowane do wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia dla dzieci.

Po piąte – indywidualne podejście do dziecka (i rodzica!)

Bardzo istotną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka odgrywa również indywidualne podejście, które w żłobku prywatnym jest możliwe, dzięki małym grupom dzieci, jakimi opiekują się pedagodzy. Co więcej – rodzic ma możliwość wybrania, czy chce zostawić dziecko tylko na jakiś czas w placówce (żłobek na godziny) czy też na cały dzień – do godziny 18.00. Jest to bardzo korzystne, szczególnie w kontekście rozwoju kariery zawodowej.

Oczywiście warto przy tym wszystkim pamiętać, że nie każdy żłobek prywatny w Warszawie będzie świadczył wysokiej jakości usług. Dlatego też warto zapoznać się najpierw z jego pełną ofertą, którą powinieneś móc znaleźć na stronie internetowej, a następnie z opiniami innych rodziców. Te z kolei często pojawiają się w Google oraz w mediach społecznościowych.

Dlaczego warto wybrać prywatny żłobek w Wilanowie?