Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Racibórz

Policjanci z Krzyżanowic zatrzymali dwóch obywateli Czech, którzy dokonali kradzieży roweru. Do przestępstwa doszło w dniu 13 czerwca br. około godziny 8 : 20 w Chałupkach przy ulicy Kwiatowej. Wówczas dwaj sprawcy weszli na teren prywatnej posesji, z której zabrali rower wartości około 2 tysięcy złotych. Skarbem okazał się czujny sąsiad, który będąc świadkiem zdarzenia zareagował i powiadomił krzyżanowickich policjantów.

Mundurowi natychmiast po przyjęciu informacji o przestępstwie przystąpili do akcji, której efektem było w ciągu kilkudziesięciu minut zatrzymanie na terenie Chałupek dwóch mężczyzn związanych z zuchwałą kradzieżą.

Zatrzymani panowie to obywatele Czech w wieku 18 i 29 lat, którzy trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni od  śledczych usłyszeli już  zarzuty kradzieży  za co grozi im nawet 5 lat więzienia. Rower został odzyskany przez poszkodowanego, który powiadomiony przez sąsiada o stracie zaangażował się w poszukiwania swojego roweru.

     

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu  insp. Łukasz Krebs na ręce świadka  za wzorową i godną naśladowania postawę składa serdeczne podziękowania za przekazaną informację dzięki, której krzyżanowiccy policjanci zatrzymali dwóch sprawców kradzieży. Wyrażając  jednocześnie podziw dla odwagi i tego, że nie pozostał obojętny i zareagował. Prawidłowa reakcja zgłaszającego przyczyniła się nie tylko do zatrzymania złodziejów ale pomogła w odzyskaniu skradzionego roweru.

  • Zatrzymani dwaj sprawcy kradzieży roweru w Chałupkach
  • Zatrzymani dwaj sprawcy kradzieży roweru w Chałupkach