Pranie i prasowanie ubranek dla dzieci – dlaczego to takie ważne?

Gdy na świecie ma się pojawić ukochane maleństwo, robimy wszystko co możliwe aby go najpiękniej powitać i spełnić jego potrzeby. Remontujemy pokój, kupujemy fotelik do samochodu, organizujemy zabawki edukacyjne. Przyszłe mamy zaczynają kompletować wyprawkę, w której znajdują się też śliczne ubranka. Ale czy to wygląd jest najważniejszy? Nie, na pierwszym miejscu musi być komfort bobaska. Skóra noworodka jest bardzo wrażliwa, więc tym bardziej powinniśmy na nią uważać. Poniżej kilka wskazówek jak dbać o ciuszki dla dzieci.

Pranie dziecięcych ubranek

Dla osoby dorosłej bardzo przyjemny jest perfumowany zapach proszku. Sprawia on, że ubrania po wypraniu pięknie pachną i sią bardziej przyjemne w noszeniu. Niestety u małych dzieci detergenty zawarte w proszku mogą wywoływać podrażnienie i alergie, dlatego lepiej używać specjalistycznych proszków, dedykowanych do prania ubranek naszych najmłodszych szkrabów.

Proszki te powinny mieć oznaczenie, że są bezpieczne dla dzieci. Na rynku istnieje sporo propozycji, nawet z atestami dedykowanych podmiotów. Temperatura prania powinna być dostosowana do materiału lub zaleceń na metce. Słyszałaś rady, aby przegotować ubranka dla dzieci, aby je odkazić? Cóż, to może być za mało, bo podczas suszenia fruwające w powietrzu bakterie i alergeny i tak mogą osiąść na odzieży. Wygotowywanie nie jest konieczne, ponieważ tutaj możemy użyć gorącej pary z żelazka podczas prasowania.

Prasowanie ubrań dla dzieci

A więc ubranka mamy już wyprane. Czy trzeba je prasować po każdym praniu? Zdecydowanie tak, ale nie dla samego wyglądu tylko dla podwyższonej higieny! Dzięki prasowaniu pozbędziemy się niewidocznych zabrudzeń, ponieważ gorąca para zabija do 99,99% wirusów, bakterii, grzybów i innych patogenów. Prasowanie z użyciem gorącej pary umożliwia też zneutralizowanie ewentualnych pozostałości środków chemicznych, które nie zdążyły się wypłukać w pralce. Higieniczna czystość jest bardzo ważna dla ochrony delikatnego, wrażliwego układu odpornościowego noworodka. Tylko para jest w stanie ją zapewnić w sposób całkowicie neutralny, naturalny i bez użycia kolejnych chemicznych substancji.

Najlepszym rozwiązaniem do prasowania częstego i dużych ilości ubrań jest generator pary. To turbo sprzęt do prasowania, które posiada nawet 10x większy wyrzut pary niż tradycyjne żelazko. Jeżeli temat jest dla Ciebie całkowicie nowy, możesz sprawdzić ranking generatorów pary, aby zyskać szybkie rozeznanie i wybrać model dla siebie.

Pediatrzy zachęcają, aby ubranka dziecięce prasować przez 2 – 3 miesiące życia dziecka. Natomiast jeżeli dziecko okaże się być alergikiem, warto dezynfekować parą wszystkie tkaniny jak najdłużej, aby zapewnić mu przyjemne, optymalne warunki życia i rozwoju. Co więcej, oprócz ubranek, warto zwrócić uwagę także na inne tekstylia, z którymi ma kontakt skóra dziecka. Mowa tu o pościeli, ręcznikach, kocykach i nawet pluszowych zabawkach, bo one także mogą przenosić niechciane bakterie i alergeny.