Dom dla matek z dziećmi ,,Maja” połączony ze Schroniskiem dla kobiet bezdomnych w Raciborzu to szczególne miejsce…to miejsce, w którym kobiety dotknięte przemocą znajdują spokój i schronienie, to miejsce, gdzie kobiety wraz ze swoimi pociechami są bezpieczne !

To już kolejne spotkanie przedstawicieli raciborskiej policji z kobietami poszkodowanymi w wyniku przemocy domowej. Z kobietami, które przebywają w Domu dla matek z dziećmi ,,Maja” połączonym ze Schroniskiem dla kobiet bezdomnych w Raciborzu. W czasie prelekcji mundurowi omówili prawa przysługujące osobom doświadczającym traumatycznych przeżyć związanych z przemocą w rodzinie. Podczas pogadanki przedstawiciele prawa również wysłuchali wiele smutnych historii z życia obecnych na spotkaniu kobiet, które w swoim życiu doświadczając, wielu traumatycznych przeżyć skierowane zostały do raciborskiego domu ,,Maja”. To właśnie dzięki tym instytucją poszkodowane kobiety zostały wyrwane z rąk zła i obecnie mogą, żyć w spokoju nie martwiąc, się co będzie, gdy do domu wróci pijany mąż, konkubent, partner życiowy…
Akcja ma za zadanie podniesienie poziomu wiedzy i bezpieczeństwa kobiet oraz poprawa pewności siebie w radzeniu sobie w sytuacjach kryzysowych.

  • Na zdjęciu policjanci z kobietami podczas spotkania
  • Kobiety z dziecmi
  • Ulotki informacyjne
  • Ulotki informacyjne