Policjant raciborskiej Policji oraz przedstawicielka Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Raciborzu spotkali się z dziećmi oraz młodzieżą na obozie konnym w Nędzy. Celem spotkania było omówienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w czasie wakacji.

 

Dnia 29 lipca br. w trakcie trwania wypoczynku w Klubie Jeździeckim w Nędzy odbyło się spotkanie profilaktyczne z uczestnikami obozu. Policjant profilaktyk wraz z przedstawicielem Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu omawiali bezpieczne formy spędzania wolnego czasu w trakcie wakacji. W ramach działań „Bezpieczne Wakacje” oraz ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypomniane zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie przebywania nad wodą, jak i w wodzie. Dzieci z zainteresowaniem słuchały rad, ale również zadawały pytania i aktywnie uczestniczyły w rozmowie. Przypomniane zostały również podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poruszania się będąc jako pieszy, rowerzysta czy też jako pasażer samochodu.

Policjanci przygotowali stoisko profilaktyczne, gdzie przekazali uczestnikom spotkania gadżety w związku z prowadzoną akcją pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w ramach tego, przypomniano również o konkursie plastyczno-filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”, promujący bezpieczne przebywanie w wodzie, jak i nad wodą oraz zdrowy tryb życia.

Patronem projektu jest Fundacja PZU.

  • na zdjęciu dzieci oraz policjant
  • na zdjęciu policjant opowiada o bezpieczeństwie
  • na zdjęciu stoisko profilaktyczne
  • na zdjęciu dzici rozmawiające z policjantem
  • na zdjęciu dzieci wraz z opiekunem i policjantem