Remonty w placówkach oświatowych idą pełną parą. Wśród placówek objętych pracami modernizacyjnymi jest raciborska czwórka (Szkoła Podstawowa nr 4 przy ul. Kasprowicza). Na uczniów wracających do szkoły po wakacjach czekać będzie m.in. nowe oświetlenie. Stare oprawy w całej szkole i na orliku wymieniane są na ledowe, energooszczędne. Wkrótce ruszą prace związane z dociepleniem stropodachu i montażem na dachu budynku paneli fotowoltaicznych. Zainstalowane zostaną 94 panele o łącznej mocy 37,13 kWp.

Inwestycją oczekiwaną przez najmłodszych uczniów czwórki jest budowa placu zabaw. Obecnie trwa weryfikacja wykonawcy po otwarciu ofert w przetargu nieograniczonym. Plac będzie wyposażony w dwa zestawy zabawowe i podwójną huśtawkę typu „bocianie gniazdo”.

Fotowoltaika, ledowe oświetlenie i nowy plac zabaw. Wakacyjne remonty w SP 4

Fotowoltaika, ledowe oświetlenie i nowy plac zabaw. Wakacyjne remonty w SP 4

  • Teren na którym zlokalizowany będzie nowy, szkolny plac zabaw
  • Teren na którym zlokalizowany będzie nowy, szkolny plac zabaw
  • szkolny korytarz z nowym oświetleniem
  • wymiana opraw na energooszczędne
  • sala z nowym oświetleniem
  • Wymiana instalacji elektrycznej w szkolnej kuchni
  • oświetlenie Orlika - jeszcze przed wymianą opraw na nowe

Zapowiadaną wcześniej nowością będzie "Zielona Pracownia", w której uczniowie będą uczyć się nauk biologicznych, fizykochemicznych i geograficznych. Sala wyposażona zostanie w nowe, atrakcyjne i najlepszej jakości pomoce naukowe.  Inwestycja zrealizowana zostanie ze środków Wójewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości 50 tys. zł. Projekt „Kasprowy” SP 4 jest zwycięskim projektem w 8. edycji konkursu Zielona Pracownia. Jego autorką jest nauczyciel biologii w Sp 4 Anna Wacławczyk.