Przerwa wakacyjna to najlepszy czas na remonty i inwestycje w placówkach oświatowych. Latem 2022 r. dzieje się naprawdę dużo - zarówno w naszych szkołach, jak i przedszkolach.

Kilka spośród realizowanych zadań prowadzonych jest w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Markowicach. Trwa tam wymiana dachu, który ucierpiał w wyniku wiosennych wichur. Koszt realizacji tego zadania to 86 tys. zł, a termin zakończenia prac mija 26 sierpnia. W zespole na czas nieobecności dzieci zaplanowano także prace związane z wymianą  bezpiecznej nawierzchni placu zabaw ( 95 tys. zł).  Zdecydowano także o remoncie sanitariatów na I piętrze budynku w części szkolnej. Ich modernizacja dobiegnie końca we wrześniu, koszt inwestycji to 45 tys. zł.

Wakacyjne remonty - Markowice

Wymiana pokrycia dachu, wymiana nawierzchni placu zabaw i remont sanitariatów - to zakres prac realizowanych w okresie wakacyjnym w ZSP nr 1 w Raciborzu Markowicach.


Niezależnie od wymienionego zakresu prac modernizacyjnych, jeszcze w tym roku, mają ruszyć prace związane z budową nowego przedszkola. Aktualnie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Markowicach działają 4 oddziały przedszkolne dla 95 dzieci. Dzięki inwestycji powstanie nowoczesny, funkcjonalny i odpowiadający standardom naszych czasów obiekt dla 125 podopiecznych. Więcej o tej inwestycji pisaliśmy w artykule: Polowy: Wybudujemy nowe przedszkole w Markowicach. Otwarcie możliwe w 2023 r.