Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Racibórz

Łóżko drewniane czy tapicerowane- jakie wybrać?

Łóżko tapicerowane jest nie tylko zwykłym meblem wypoczynkowym, wszak często określa się je mianem serca sypialni. Dlatego wybór odpowiedniego modelu ma tak duże znaczenie. A chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że przy wyborze nie powinno się kierować tylko funkcjonalnością, bo na równi jest estetyka. Tutaj pojawia się pytanie czy lepiej postawić na łóżko z tapicerowaniem czy może drewniane. Przyjrzyjmy się obu rodzajom.

Łóżko tapicerowane- stylowe i nowoczesne

Jeżeli lubicie glamour, albo stawiacie na estetyką, która przyciąga uwagę i stoi totalnie w opozycji do słowa nuda to łóżka z tapicerowaniem spełnią wasze oczekiwania w 100%. Trzeba przyznać, że świetnie się prezentują i zachwycają w każdym centymetrze. Aktualnie można uznać je za najmodniejsze. Na pewno ich zaletą jest styl, ale i fakt, że sprawiają one, że każda sypialnie staje się jeszcze bardziej reprezentacyjna. Nie jest już tylko pokojem, gdzie się śpi, ale i wypoczywa ciesząc pięknem wnętrza czy siedząc w łóżku ogląda ulubiony serial. Takie łóżka dostępne są w różnych wariantach. Ciekawym wyborem jest model tapicerowany, ale z pikowanym zagłówkiem. Jeżeli natomiast cenicie estetykę w stylu kolonialnym to powinniście postawić na wysokie łóżko kolonialne, ale tapicerowane. Co ciekawe sprawdzi się ono również dla miłośników stylu vintage.

A może łóżko drewniane?

Alternatywą jest łóżko drewniane. Tutaj rzecz jasna warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał jakim jest drewno. Otóż na jego powierzchni widoczne są słoje oraz sęki, które sprawiają, że zachwyca ono unikalnym rysunkiem i przyciąga uwagę swoim minimalizmem zarazem. Na pewno też wpisuje się w skandynawski styl i takie łóżko jest zgodne z filozofią Hygge. Oczywiście musimy jeszcze wspomnieć, że jest ponadczasowe, bo drewno nigdy nie wychodzi z mody. Bardzo łatwo utrzymać je w czystości, bo nie przyciąga kurzu. Ale powinniście również wiedzieć, że sprawdzi się nawet dla alergików.

Jaki model wybrać?

Jeżeli zastanawiacie się czy lepiej postawić na łóżka wykonane z drewna, czy te tapicerowane to zastanówcie się czego oczekujecie. Model z drewna jest bardziej minimalistyczny, natomiast model tapicerowany przyciąga uwagę i jest glamour. Jednocześnie łóżka tapicerowane dostępne są w zdecydowanie szerszej kolorystyce. Ba! możecie również wybrać takie, które w zagłówku posiadają pikowania oraz kryształki. Dzięki temu ich efektowność jest jeszcze większa.