Raciborscy mundurowi mając na względzie bezpieczeństwo dzieci i młodzieży od początku września spotykają się na pogadankach. Głównym ich tematem jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym i nie tylko. W ostatnim czasie mundurowi zawitali do placówek oświatowych w Markowicach, Tworkowie, Kuźni Raciborskiej.

  Podczas prelekcji policjanci przypomnieli młodszym dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, czego unikać, a na co zwracać uwagę. Szczególną uwagę skupiono na zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza oraz jazdy rowerem. Podczas spotkań nie zabrakło również informacji, jak milusińscy powinni zachować się w sytuacjach zagrożenia, takich jak napotkanie osoby obcej czy niebezpiecznego zwierzęcia.

Natomiast podczas spotkań ze starszymi uczniami nie zabrakło  informacji o bezpieczeństwie w Internecie oraz o szkodliwości narkotyków i dopalaczy, konsekwencji prawnych związanych z ich posiadaniem i sprzedażą jak również omówiony został problem  dyskryminacji innych osób. Problem narkotyków i dopalaczy został omówiony w ramach kampanii MSWiA o nazwie ,,Narkotyki i dopalacze zabijają”, natomiast ,,Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Raciborscy stróże prawa omówili także założenia najnowszej kampanii „Mamo! Tato! Tutaj jestem”.

  • Policjant w klasie z uczniami
  • Policjant wśród uczniów
  • Policjant prowadzi pogadankę z uczniami
  • Policjantka na pogadance w szkole
  • Gadzety i książki o bezpieczeństwie