Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Racibórz

Dom dla matek z dziećmi ,,Maja” połączony ze Schroniskiem dla kobiet bezdomnych w Raciborzu to szczególne miejsce…to miejsce, w którym kobiety dotknięte przemocą znajdują spokój i schronienie, to miejsce, gdzie kobiety wraz ze swoimi pociechami są bezpieczne !

Tam właśnie raciborscy policjanci w trosce o życie i zdrowie kobiet przeprowadzili cykl szkoleń. W czasie prelekcji omówione zostały prawa przysługujące osobom doświadczającym traumatycznych przeżyć związanych z przemocą w rodzinie. Podczas pogadanki przedstawiciele prawa również wysłuchali wiele tragicznych historii z życia obecnych na spotkaniu kobiet, które w swoim życiu doświadczając, wielu traumatycznych przeżyć skierowane zostały do raciborskiego domu ,,Maja”. To właśnie dzięki tym instytucją poszkodowane kobiety zostały wyrwane z rąk zła i obecnie mogą, żyć w spokoju nie martwiąc, się co będzie, gdy do domu wróci pijany mąż, konkubent, partner życiowy…
Aby panie nabrały pewności i czuły, się bezpieczne również zostały przeprowadzone warsztaty praktyczne z samoobrony. Głównym celem tych zajęć było wyrobienie szybkiej oceny zagrożenia oraz obrona adekwatna do ataku. Cała akcja miała za zadanie podniesienie poziomu wiedzy i bezpieczeństwa kobiet oraz poprawa pewności siebie w radzeniu sobie w sytuacjach kryzysowych.

Treść podziękowań :  

Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka „Tęcza” składa serdeczne podziękowania pani Edycie Mazur za zorganizowanie i przeprowadzenie w Domu dla Matek z Dziećmi „Maja” przy ulicy Sempołowskiej 5 w Raciborzu zajęć teoretycznych i praktycznych z samoobrony w ramach akcji „Bezpieczna Kobieta” związanych z profilaktyką przeciwdziałania przemocy wobec kobiet.

Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka „Tęcza” składa serdeczne podziękowania panu Marcinowi Wróblewskiemu  za zorganizowanie i przeprowadzenie w Domu dla Matek z Dziećmi „Maja” przy ulicy Sempołowskiej 5 w Raciborzu zajęć teoretycznych i praktycznych z samoobrony w ramach akcji „Bezpieczna Kobieta” związanych z profilaktyką przeciwdziałania przemocy wobec kobiet.

  • Policjanci stoją wspólnie z kobietami i prowadzą szkolenie
  • Policjant pokazuje kobietom chwyty obezwładniające
  • Raciborski dzielnicowy uczy samoobrony kobiety
  • Podziękowanie
  • Podziękowanie