Laserowe łączenie żylaków – na czym polega zabieg

Wizyta w takim miejscu jak Szpital Dworska gwarantuje bardzo dobrze wykonany zabieg oraz szybki powrót do zdrowia pacjenta.. Nie jest to prosty zabieg i należy do jego wykonania wybrać specjalistę o wysokim poziomie umiejętności i doświadczeniu. Dlaczego tak jest? Ponieważ po laserowym leczeniu żylaków mogą wystąpić groźne powikłania, których lepiej jest uniknąć. Jakiego rodzaju są to powikłania i co tak naprawdę nam grozi po zabiegu usuwania żylaków?

Powikłania po laserowym leczeniu żylaków - jakie są i czy są groźne?

Usuwanie laserowe nadal jest procedurą chirurgiczną, a więc przy jej stosowaniu może dojść do pewnych komplikacji. Silny ból po zabiegu, który będzie się utrzymywać nawet po zażyciu leków oznacza konieczność niezwłocznego skontaktowania się z lekarzem. Podobnie szybka reakcja pacjenta powinna mieć miejsce w przypadku obrzęku kończyn, do jakiego może dojść po zabiegu. Również takie objawy jak gorączka, duszności, kaszel i ból w klatce piersiowej powinny zaniepokoić pacjenta. Czasem również może dojść do przebarwień w miejscu laserowego leczenia żylaków, natomiast znikną one po około roku.

Zaburzenie czucia i inne powikłania

Częstszym objawem jest miejscowe zaburzenie czucia skóry w miejscy, gdzie leczono żylaki. Najczęściej są to łydki i uda. Przyczyną takiego rodzaju powikłania po zabiegu jest podrażnienie nerwu wychodzącego od piszczeli, który jest umiejscowiony w okolicach usuwanej żyły. Jest to rodzaj dolegliwości, który także powinien ustąpić w przeciągu roku od zbiegu. Kolejne ryzyko wiąże się z zakrzepicą żył głębokich, natomiast uspokajającym jest fakt, że jest to bardzo rzadki rodzaj powikłania. Warto jednak zastosować profilaktykę przeciwzakrzepową za pomocą takiej metody jak badanie USG. W ten sposób będzie można uchronić się przed poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Istotnym plusem takiego zabiegu jest fakt, że odbywa się on szybko. Jest także o wiele mniej inwazyjny niż tradycyjne usuwanie żylaków.