• Trwają działania "Bezpieczne skrzyżowanie"

  Dzisiaj na terenie powiatu raciborskiego prowadzone są działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego od wczesnych godzin rannych kontrolują miejsca, w których ruch samochodów i pieszych jest największy i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z ich udziałem. Podczas akcji mundurowi wykorzystują najnowszy sprzęt, w który wyposażona jest raciborska drogówka.

 • Obchody Święta Policji w Raciborzu

  W piątek odbyły się uroczyste raciborskie obchody Święta Policji. W obecności zaproszonych gości, policjanci raciborskiego garnizonu odebrali nominacje na wyższe stopnie policyjne. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński. Tegoroczne święto miało wyjątkowy charakter, gdyż obchodzimy jubileusz 100- rocznicy powstania Policji Państwowej.

 • Podziękowania insp. mgr Łukasza Krebsa

  Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. mgr Łukasz Krebs składa serdeczne podziękowania za udział wszystkim przybyłym gościom, którzy swoją obecnością uświetnili tegoroczne obchody Święta Policji w Raciborzu.

 • Kuźniański dzielnicowy zatrzymał dwie osoby poszukiwane

  Kuźniański dzielnicowy w sobotnie przedpołudnie w trakcie służby uzyskał informacje, z której wynikało, że po terenie miejscowości Górki Śląskie porusza się samochód Alfa Romeo, którego kierujący prawdopodobnie ma zatrzymane uprawnienia do kierowania.

 • Nieobecność oficera prasowego - informacja dla mediów

  W związku z nieobecnością kom. Mirosława Szymańskiego w dniach od 23 lipca do 9 sierpnia (włącznie) br., w sprawach wyłącznie pilnych proszę kontaktować się z mł. asp. Paweł Malcharczyk pod numerem telefonu 798-030-251.

 • 100 lat polskiej Policji
 • Ostrzeżenie IMGW o burzach
 • ZAPRASZAMY NA CENTRALNE OBCHODY ŚWIĘTA POLSKIEJ POLICJI 2019

  24 lipca to data szczególna dla policjantów i pracowników Policji - data święta polskiej Policji, a rok 2019 jest jubileuszowym - obchodzimy bowiem setną rocznicę powstania Policji Państwowej, której tradycje kontynuujemy. W tym wyjątkowym i jakże ważnym dla nas roku, tegoroczne, 100. już centralne obchody, przy udziale najwyższych władz państwowych, przedstawicieli środowisk naukowych, stowarzyszeń, funkcjonariuszy i - co najważniejsze - ludzi, którym codziennie służą pomocą polscy policjanci,odbędą się w Warszawie.

 • FAKT: W WEEKENDY DOCHODZI DO NAJWIĘKSZEJ LICZBY WYPADKÓW

  Wakacje to upragniony czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. To okres, w którym na drogach wzmaga się ruch związany ze zorganizowanymi bądź indywidualnymi wyjazdami na wymarzony wypoczynek. Analiza wypadków, do których doszło w wakacje 2018 roku w ujęciu poszczególnych dni tygodnia pozwala na stwierdzenie, że weekendy były najbardziej niebezpiecznymi okresami na drogach.

 • KUŹNIAŃSCY POLICJANCI ZATRZYMALI PIJANĄ 35-LETNIĄ KOBIETĘ

  Pomimo wielu apeli i komunikatów kierowanych do społeczeństwa policjanci każdego dnia zatrzymują kierowców ,, na podwójnym gazie,,. Wczoraj stróże prawa z komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej podczas patrolu ujawnili nietrzeźwą kierującą Daewoo Matiz. Do zatrzymania nietrzeźwej kobiety doszło w miejscowości Rudy na ul. Rogera około godz. 10 : 40. Po przebadaniu na alkomacie kierująca miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieodpowiedzialna kierująca to 35-letnia mieszkanka powiatu raciborskiego.

 • Raciborscy kryminalni zatrzymali 74-letniego złodzieja i odzyskali skradziony portfel

  Wczoraj raciborscy kryminalni zatrzymali 74-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży portfela wraz z zawartością. Do przestępstwa doszło 15 lipca br. w jednym z raciborskich marketów przy ulicy Rybnickiej.

 • Zaproszenie dla przedstawicieli mediów na uroczystą zbiórkę z okazji Święta Policji w Raciborzu

  Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów na uroczystość obchodów Święta Policji Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, która odbędzie się 19 lipca br. o godz. 12.00 w Sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu przy ulicy Zamkowej 2. Podczas uroczystości, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński oraz Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs wręczy policjantom akty mianowania na wyższe stopnie. Serdecznie zapraszamy dziennikarzy wraz z fotoreporterami.