• „TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO”

  W najbliższą niedzielę dobiega końca kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która rozpoczęła się 21 października 2019 roku. W tym czasie kierowcy mogli, w wybranych terminach, na ponad 300 stacjach diagnostycznych bezpłatnie skontrolować światła pojazdu.

 • Świadek zareagował, a drogówka ustaliła pijaną sprawczynię kolizji drogowej

  Informacja przekazana dyżurnemu raciborskiej policji przez świadka doprowadziła do ustalenia miejsca pobytu pijanej kierującej i zatrzymania jej prawa jazdy, za spowodowanie kolizji drogowej, z której się oddaliła. 46-letnia kierująca miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości poza utratą prawa jazdy grożą jej nawet 2 lata więzienia.

 • BEZPIECZNE ZAKUPY PRZEDŚWIĄTECZNE

  Rozpoczyna się okres przedświątecznej gorączki zakupów w galeriach handlowych, sklepach i na jarmarkach świątecznych. Zaaferowani przygotowaniami do świąt często zapominamy o bezpieczeństwie. Aby czas poszukiwania wymarzonych prezentów minął spokojnie i bezpiecznie warto skorzystać z kilku praktycznych porad przygotowanych przez policjantów Wydziału Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

 • Trwają działania "Bezpieczne skrzyżowanie"

  Dzisiaj na terenie powiatu raciborskiego prowadzone są działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego od wczesnych godzin rannych kontrolują miejsca, w których ruch samochodów i pieszych jest największy i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z ich udziałem. Podczas akcji mundurowi wykorzystują najnowszy sprzęt, w który wyposażona jest raciborska drogówka.

 • Dzisiaj, 13 grudnia 2019 r. prognozowana jakość powietrza ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego będzie zła i bardzo zła.

  Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie zadań w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2020 r. finansowanego ze środków PFRON.

  Remonty dróg powiatowych w Górkach Śląskich oraz Tworkowie zostały ujęte na liście zadań powiatowych informuje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

 • OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA POLICYJNE „SMOG”

  12 grudnia 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą kolejne działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG”. Funkcjonariusze będą również reagowali na wszystkie inne wykroczenia drogowe popełnione przez uczestników ruchu drogowego.

 • Raciborscy policjanci APELUJĄ ! Zdążyć z pomocą

  Raciborscy policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców Raciborza jak i całego powiatu raciborskiego by zwracali uwagę na osoby bezdomne, samotne, nietrzeźwe. Ostatnie dni przyniosły znaczne spadki temperatury. Taka sytuacja może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych. Każdej zimy wielu z nich umiera z powodu wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka również osób samotnych, czy w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczą także osób będących pod wpływem alkoholu. Policja apeluje, by nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka.

 • "Nie dla czadu" Policja Ostrzega !

  Przed nami okres zimowy, a co za tym idzie palenie w kominkach, piecach, czy korzystanie z grzewczych urządzeń gazowych. Niestety co roku śmiercionośny czad zbiera swoje tragiczne żniwo. Zróbmy wszystko, aby w tym roku właściwie zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed tym cichym zabójcą.

 • RACIBORSCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ- SPRAWDŹ LEGALNOŚĆ KUPOWANEJ CHOINKI

  Raciborscy policjanci szczególnie w okresie przedświątecznym apelują do mieszkańców by podczas zakupu choinki sprawdzili legalność jej pochodzenia. Wiele choinek pochodzi z nielegalnego źródła. Sprawdźmy legalność pochodzenia naszego zielonego drzewka. Nielegalne pozyskiwanie choinek jest karalne.

 • Biblioteka w Wigilię, Sylwestra i nie tylko…

  W Wigilię czytelnicy mogą skorzystać z oferty Centrali przy ul. Kasprowicza 12, Filii nr 2 na Ostrogu przy ul. Bielskiej 12 i Filii nr 8 przy ul. Żorskiej 2 w godz. 8.00-12.00. W Sylwestra, oprócz wyżej wymienionych dodatkowo czynne będą również: Filia nr 4 w Szpitalu przy ul. Gamowskiej i Filia nr 9 w Brzeziu. Ostatni dzień roku biblioteka będzie otwarta w godzinach 8.00-14.00.

  W dniach 27 grudnia - 3 stycznia biblioteka działa zgodnie z harmonogramem godzin otwarcia (z wyjątkiem filii na Płoni, która będzie w tym czasie zamknięta oraz filii w Ocicach i Markowicach, które będą nieczynne tuż po świętach tj. 27 grudnia) i zaprasza wszystkich do odwiedzin.