• TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

  W tym roku kolejny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbywać się będzie od 21 do 28 lutego. Każdy zainteresowany będzie mógł w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną oraz psychologiczną m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych czy organizacji pozarządowych w całym kraju.

 • Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  W dniach od 21 do 28 lutego 2020 roku, już po raz kolejny, obchodzony jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Inicjatywa ta ma na celu zwrócenie uwagi na osoby pokrzywdzone przestępstwem, na ich uprawnienia i potrzeby. W przedsięwzięciu wzorem lat poprzednich wezmą udział śląscy w tym również raciborscy policjanci. Stróże prawa wspólnie z przedstawicielami innych instytucji będą organizować spotkania oraz prowadzić dyżury informacyjne w całym powiecie raciborskim.

 • RACIBORSCY POLICJANCI Z WIZYTĄ W SP 13

  Tym razem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu uczestniczyli w spotkaniu z raciborskimi policjantami. Mundurowa zajmująca się na co dzień profilaktyką i zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich, rozmawiała z uczestnikami o bezpieczeństwie. Policjantka uświadamiała również młodzież o bezpieczeństwie w sieci. Mundurowej towarzyszył przedstawiciel raciborskiej drogówki, który prowadzi zajęcia podczas, których przygotowuje uczniów do egzaminu na kartę rowerową.

 • Prelekcja o bezpiecznym Internecie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu

  Przedstawiciel raciborskiej policji tym razem zawitał do wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu. Mundurowy mając na uwadze bezpieczeństwo młodzieży omówił zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

 • Podziękowanie od Ministra dla stróżów prawa z Kuźni Raciborskiej

  Na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej kom. Marka Ryszki wpłynęły gratulacje od Ministra Członka Rady Ministrów Michała Wosia dla wszystkich mundurowych z tego komisariatu. Pan Minister przekazał wyrazy uznania za uzyskane wyniki w 2019 roku. Policjanci z Kuźni Raciborskiej osiągnęli najlepsze wyniki oraz najwyższą skuteczność w wykrywaniu przestępstw, co dało im I miejsce wśród 95 komisariatów w garnizonie śląskim.

 • Z UCZNIAMI O BEZPIECZEŃSTWIE W SIECI I REKRUTACJI DO POLICJI

  Raciborscy policjanci odwiedzili uczniów klasy VIII w Szkole Podstawowej w Brzeziu. Głównym celem spotkania było zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać w sieci na nastoletnich użytkowników. W trakcie prelekcji poruszano również tematy związane z odpowiedzialnością prawną, a na koniec zostały omówione zasady rekrutacji do służby w Policji.

 • Powiat Raciborski w uzgodnieniu z Gminami Kuźnia Raciborska i Nędza przywraca od 1 marca br. bezpośrednie połączenia autobusowe z tych miejscowości do Szpitala przy ul. Gamowskiej.

  PKS, którego właścicielem jest Powiat Raciborski od 1 marca 2020 r. rozpocznie kursowanie na trasie do Katowic. W uzgodnieniu z prywatnym przewoźnikiem - spółką Travel-Bus z Raciborza podjęto decyzję o przejęciu wszystkich połączeń relacji Racibórz – Katowice. Dotychczas proponowana częstotliwość oraz godziny kursowania autobusów z Raciborza oraz z Katowic zostaną utrzymane w niezmienionym kształcie.

  W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, od marca 2017 roku Powiat Raciborski realizuje zadanie dot. „scalania gruntów” w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa pn. „Scalanie gruntów na obrębach Amandów i Krowiarki w Gminie Pietrowice Wielkie”.

 • bł. Richard Henkes upamiętniony w Raciborzu
 • Ostrzeżenie IMGW - silny wiatr
 • Uwaga III Silny wiatr
 • Istnieją różne rodzaje reklam w internecie. Jedne są skuteczniejsze inne mniej skuteczne. Wszystko zależy od tego, co to za reklama, kto przeprowadza niezbędne działania w ramach danego procesu, a także, w jakim stanie jest strona. Wśród reklam jest niewątpliwie kampania AdWords. To jedno z najpopularniejszych rozwiązań w dzisiejszych czasach.

  Czym jest kampania AdWords?

  Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest kampania AdWords, bo że reklamą, to już każdy wie. Warto jednak wypowiedzieć się na ten temat nieco dogłębniej, ponieważ to nowoczesne rozwiązanie jest warte zainteresowania. Otóż kampania Ads to szereg działań mających na celu umiejscowienie linku do strony na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Strona ta ukazuje się tam w błyskawicznym tempie, gdyż tego rodzaju reklamy to coś zupełnie innego niż pozycjonowanie. Wystarczy dobrze przeprowadzić optymalizację strony, a także wykonać inne działania, jak chociażby dobór fraz kluczowych, aby w niedługim czasie ujrzeć swoją witrynę na pierwszych miejscach wyników wyszukiwania z dopiskiem – Reklama. Zaletą tego rodzaju kampanii jest to, że budżet może być różny i działa ona tyle, na ile wystarczy środków, a nie odwrotnie.

  Kiedy zdecydować się na tę reklamę?

  W takim razie kiedy najlepiej zdecydować się na tę metodę reklamowania swojej firmy, a co za tym idzie, oferty? Przede wszystkim w momencie, w którym właściciel strony dojdzie do wniosku, że nie jest ona widoczna. Jeżeli ktoś nie pozycjonuje strony i jest daleko w wynikach wyszukiwania na różne, w tym popularne frazy związane z działalnością, to nawet decydując się na profesjonalne pozycjonowanie, efektów nie da się ujrzeć w błyskawicznym tempie. Inaczej jest natomiast z AdWords. Kampania ta działa szybko. Wystarczy ustawić poprawnie wszystkie jej funkcje, określić budżet, a następnie uruchomić reklamę. Strona od razu będzie widoczna na samej górze po wpisaniu określonych fraz. Tak więc jest to usługa dla tych, którzy potrzebują się pilnie zareklamować w internecie. Zresztą kampanie te mają też wiele innych zalet, więc korzystanie z nich jest naprawdę korzystne niemal dla każdego, kto posiada jakąkolwiek stronę.

  Dlaczego lepiej zlecić to profesjonalistom?

  Kampania Google AdWords jest dostępna dla wszystkich. Najlepiej jednak jej przeprowadzenie zlecić profesjonalistom. Dlaczego? To proste. Mają doświadczenie, wiedzą jak się tym zająć, mogą z łatwością przewidzieć efekty. Dla nich wykonanie tych skomplikowanych czynności to drobnostka. Każdą kolejną wykonują błyskawicznie, prowadząc w ten sposób do uzyskania oczekiwanych zmian w zakresie pozycji strony. W razie potrzeby mogą wykonać działania, które pozytywnie wpłyną na szybkość ładowania strony czy jej zawartość. Usługa ta nie jest droga, a można dzięki niej zyskać szereg porad przydatnych w podejmowaniu kolejnych decyzji, wykonywaniu dalszych działań mających na celu popularność strony, firmy i jej oferty. Zlecając to zadanie specjalistom, można zająć się innymi, ważniejszymi sprawami. 

  Kiedy zdecydować się na kampanię AdWords?

 • Trwają działania "Bezpieczne skrzyżowanie"

  Dzisiaj na terenie powiatu raciborskiego prowadzone są działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego od wczesnych godzin rannych kontrolują miejsca, w których ruch samochodów i pieszych jest największy i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z ich udziałem. Podczas akcji mundurowi wykorzystują najnowszy sprzęt, w który wyposażona jest raciborska drogówka.

 • Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  Raciborscy kryminalni wpadli na trop i zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał znaczne ilości narkotyków. Podczas przeszukania zabezpieczyli ponad 120 dilerskich działek marihuany. Narkotyki nie trafią już na czarny rynek, za to mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

 • Wkrótce ruszy nabór do przedszkoli
 • Marszałkowski Budżet Obywatelski - II Edycja
 • Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży katalizatorów samochodowych

  Policjanci z Kuźni Raciborskiej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się szeregu kradzieży katalizatorów z samochodów na terenie tej miejscowości oraz w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Do popełnianych przestępstw dochodziło w okresie od sierpnia 2019 do lutego 2020 roku. Złodzieje swoim przestępczym procederem spowodowali straty na kwotę przekraczającą 30 tys. zł.

 • Podziękowanie dla policjantów z Krzyżanowic od poszkodowanej mieszkanki

  Na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. dr. Krzysztofa Justyńskiego, wpłynęło podziękowanie od mieszkanki powiatu raciborskiego dla krzyżanowickich stróżów prawa. Wyrazy uznania i podziękowania mundurowi otrzymali za wzorowe i profesjonalne wykonywanie swoich obowiązków.

 • Raciborscy kryminalni zatrzymali 26-letniego złodzieja

  Już po raz kolejny dobra znajomość lokalnego środowiska i rozpoznanie raciborskich kryminalnych doprowadziły do ustalenia sprawcy kradzieży portfela wraz z zawartością.

 • Miasteczko drogowe Straży Miejskiej