• Konkurs ,,Narkotyki i dopalacze zabijają”

  Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach kampanii ,,Narkotyki i dopalacze zabijają''.

 • Uczniowie z Rudnika z wizytą u raciborskich stróży prawa

  Gimnazjaliści z Rudnika odwiedzili wczoraj raciborskich policjantów. Spotkanie z mundurowymi, pokaz wykorzystywanego przez stróży prawa sprzętu to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na najmłodszych.

 • Kolejna wspólna akcja kuźniańskich dzielnicowych z sołtysami

  W ciągu ostatnich dni kuźniańscy dzielnicowi z sołtysami przeprowadzili kolejne kontrole wytypowanych miejsc, gdzie mogą być gromadzone niebezpieczne dla ludzi i środowiska odpady. Tym razem akcja jest wynikiem wspólnej inicjatywy Komendanta Komisariatu Policji kom. Marka Ryszki i Wójt Gminy Nędza Anny Iskała.

 • Dwaj włamywacze zatrzymani przez raciborskich kryminalnych

  Raciborscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 34 lat, którzy dokonali szeregu kradzieży z włamaniem. Do przestępstw doszło w okresie od 17 do 19 maja br. na terenie prywatnej posesji przy ulicy Starowiejskiej w Raciborzu. Wówczas sprawcy włamali się do domu i garaży, gdzie ich łupem padały elektronarzędzia, sprzęt RTV, motocykl, rowery, podkaszarka, samochód osobowy audi.

 • Regionalny etap (dla śląskiego i bielskiego) XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” organizowanego przez KRUS, wygrało gospodarstwo rolne Pani Renaty Wiesner z Bieńkowic, w gminie Krzyżanowice.

 • Dozór policyjny za kradzież dla 52-letniego mężczyzny

  Raciborscy policjanci zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który w dniu 15 maja br. w Raciborzu przy ulicy Mariańskiej dokonał kradzieży akumulatora samochodowego oraz innych akcesoriów. Za to przestępstwo zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Funkcjonowanie szpitali i drogi samorządowe to tematy przewodnie konwentu starostów powiatów województwa śląskiego, który dziś rozpoczął się w Starostwie Powiatowym w Gliwicach. Powiat raciborski reprezentuje starosta Grzegorz Swoboda.

  19 maja br. w Atelierhof Werenzhain w Doberlug-Kirchhain w partnerskim powiecie Elbe-Elster odbyła się oficjalne otwarcie 12. międzynarodowej wystawy sztuki artystów „Wanderungen – wędrówka”.

  Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej MKS – SMS Victoria Racibórz – na realizację zadania publicznego pt. Międzynarodowy Festiwal Pływacki z udziałem ekip z Märkischer Kreis (Niemcy) i Horiszni Pławni (Ukraina) (w ramach umów partnerskich o międzynarodowej współpracy powiatu raciborskiego) wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.