Raciborscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego. Doszło do niego wczoraj po południu na drodze krajowej nr 45. W wyniku odniesionych obrażeń 35-letni kierowca opla i podróżująca z nim kilkumiesięczna dziewczynka ponieśli śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło około godziny 14.30, na DK 45, w rejonie skrzyżowania ulic Kozielskiej z Podmiejską. W wypadku uczestniczył 35-letni kierowca opla, który jechał z dorosłą pasażerką i trójką dzieci. Poruszał się on w stronę Raciborza, natomiast drugi pojazd biorący udział w wypadku to autobus, który jechał w kierunku Rudnika. Jak wstępnie ustalili mundurowi z drogówki, kierujący oplem z niewyjaśnionego powodu zjechał na lewy pas jezdni, gdzie zderzył się z czołowo z jadącym z przeciwka autobusem. W wyniku odniesionych obrażeń 35-letni kierowca opla i jadąca z nim kilkumiesięczna dziewczynka ponieśli śmierć na miejscu. Do szpitala trafiły trzy pasażerki opla i cztery osoby podróżujące autobusem. Droga krajowa była zablokowana przez prawie pięć godzin, policjanci kierowali ruch wyznaczonymi objazdami. 
Raciborscy śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę również wtedy, gdy aura sprzyja, zachęcając do szybszej jazdy. Przestrzegamy przed przekraczaniem dozwolonych prędkości. Zwracamy uwagę o zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i o jazdę z wyobraźnią.  Ostrzegamy także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się jezdnią. Przypominamy również o obowiązku używaniu elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym.

  • Miejsce wypadku na drodze krajowej 45 widać wóz bojowy straży pożarnej i opla
  • Raciborscy policjanci z drogówki prowadzą czynności na miejscu wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym
  • Raciborscy policjanci z drogówki prowadzą czynności na miejscu wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym