Raciborscy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który uszkodził 8 samochodów zaparkowanych w rejonie ulicy Opawskiej. Sprawca idąc kopał pojazdy i połamał im lusterka. Wandal spowodował szkody, które sięgają kilkuset złotych. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Dzięki telefonicznej informacji przekazanej dyżurnemu raciborskiej policji przez świadka, mundurowi zatrzymali wandala.  Do szeregu zniszczeń mienia doszło po godzinie 23.00, 9 marca  br. w rejonie ulicy Opawskiej.  Przyjmując zgłoszenie policjant  usłyszał w słuchawce telefonu, że na ulicy Opawskiej  sprawca dokonuje szeregu zniszczeń, jego  celem stały się zaparkowane samochody i ich lusterka.  Świadek przekazał rysopis mężczyzny, a dyżurny policji niezwłocznie we wskazany rejon wysłał stróży prawa. Mundurowi bardzo szybko namierzyli wandala i dokonali jego zatrzymania na gorącym uczynku. Sprawcą wielu uszkodzeń mienia okazał się być 29-letni mieszkaniec Raciborza. Mężczyzna trafił  do policyjnego aresztu.  Straty, które wyrządził  swoim działaniem wstępnie oszacowano  na kwotę kilkuset  złotych.  Teraz  29-latkowi grozi nawet 5 lat pobytu w więzieniu. Dzięki  zgłoszeniu informacji na policję  o przestępstwie oraz szybkim działaniom raciborskich policjantów sprawca zniszczenia mienia został zatrzymany.

Reakcja świadka, który powiadomił policjantów o zdarzeniu jest odzwierciedleniem prawidłowego działania w myśl trwającej w naszym województwie kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.