Studio fotograficzne, ciemnia i sala multimedialna to najnowsze pomieszczenia jakimi może pochwalić się ZSO Nr 1 w Raciborzu. Remont objął zarówno prace budowlane, jak i doposażenie w specjalistyczny i nowoczesny sprzęt. Całość inwestycji przekroczyła 300 tys. złotych.

Dziś, w trakcie oficjalnego oddania pracowni do użytku, uczniowie w zabawny sposób przedstawili, czemu tak lubią swojego „Plastyka”. W uroczystości uczestniczyli starosta Grzegorz Swoboda, wicestarosta Marek Kurpis, dyrektorzy innych szkół podległych powiatowi oraz zaproszeni goście. Nie zabrakło nauczycieli i uczniów, którzy na co dzień korzystają z nowych pracowni oraz absolwentów szkoły.

Dyrektor Marzena Kacprowicz złożyła podziękowania wielu osobom zaangażowanym w powstanie nowych sal. Podziękowała obecnym przedstawicielom władz, jak również poprzednikom, którzy rozpoczęli  inwestycje.

Przypominała, jak szkoła zmieniła się w ostatnich miesiącach. Powstały dwie sale do rysunku, pracownia graficzna. Zmodernizowano pracownię rzeźby. Udało się stworzyć wspólną przestrzeń pracy dla młodzieży z liceum ogólnokształcącego i plastycznego.

- Cieszę się, że uczniowie naszego Liceum Plastycznego, szkoły z krótką historią, stają w konkury i to z sukcesami, z uczniami z bardziej znanych ośrodków, które szczycą się długoletnią tradycją. – Swoimi pracami wypełniają przestrzeń nie tylko samej szkoły, ale i innych miejsc w tym m.in. Zamku Piastowskiego w Raciborzu - dodała.

Po części oficjalnej rozpoczęło się zwiedzanie pracowni.  O szczegółach pracy fotografów i możliwościach jakie dają nowe pomieszczenia, jak również o sprzęcie fotograficznym i komputerowym opowiadała Gabriela Habrom-Rokosz. W pracowni fotograficznej obecni goście mieli możliwość samodzielnie wypróbować nowoczesne wyposażenie – złożyli odciski dłoni, które zostały w ciemni „błyskawicznie” przeniesione na papier fotograficzny.

- Pracownie, a przede wszystkim ich wyposażenie robią duże wrażenie. Do tego oddani pracy i pasji nauczyciele, to gwarancja kształcenia na najwyższym poziomie – powiedział starosta Grzegorz Swoboda. Podziękował poprzedniemu staroście i członkom zarządu za podjęcie decyzji o ich modernizacji. Szkoła jest doskonale przygotowana na przyjęcie nowych uczniów, a rynek z pewnością doceni fachowców, którzy ją ukończą - dodał.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.