Policjanci po służbie zatrzymali agresora na ulicy Długiej
W poniedziałkowy wieczór na ulicy Długiej doszło do dramatycznego incydentu, w którym 29-letni mieszkaniec zaatakował innego mężczyznę stłuczoną szklaną butelką. Dzięki szybkiej reakcji raciborskich kryminalnych, sprawca został zatrzymany już następnego dnia.

Brutalny atak na ulicy Długiej

W poniedziałek wieczorem na ulicy Długiej doszło do brutalnego ataku, który wstrząsnął lokalną społecznością. 29-letni mieszkaniec miasta, uzbrojony w stłuczoną szklaną butelkę, zaatakował innego mężczyznę, zadając mu poważne rany cięte. Ofiara z obrażeniami pleców i ręki została natychmiast przetransportowana do szpitala, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy medycznej.

Szybka reakcja policji i zatrzymanie sprawcy

Na miejsce zdarzenia szybko przybyli funkcjonariusze z prewencji, którzy nie tylko udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu, ale także rozpoczęli natychmiastowe poszukiwania sprawcy. Już następnego dnia, we wtorkowe popołudnie, raciborscy kryminalni, będąc w czasie wolnym od służby, zauważyli podejrzanego w rejonie targowiska. Dzięki ich zdecydowanej reakcji, mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Konsekwencje prawne dla napastnika

29-letni agresor usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Prokurator objął go także policyjnym dozorem oraz nałożył zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym. Szybkie i skuteczne działania raciborskich kryminalnych zasługują na uznanie, pokazując, jak ważna jest obecność i czujność funkcjonariuszy, nawet poza godzinami służby.


Źródło: KPP w Raciborzu