Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Racibórz

Przy wyborze lokalu użytkowego wielu przedsiębiorców kieruje się dwoma rzeczami. Po pierwsze ważna jest dla nich wielkość lokalu użytkowego – co jest oczywiście jak najbardziej zrozumiałe. Po drugie, cena. Wielu właścicieli firm wybiera lokale, które mają odpowiedni stosunek ceny do metrażu. Dobra cena często zupełnie zamyka oczy na inne ważne aspekty – wydaje się, że skoro coś jest tanie, to inne rzeczy – takie jak np. wygoda, mają już znacznie mniejsze znaczenie. Niestety, jest to bardzo duży błąd…

Lokale użytkowe do wynajęcia we Wrocławiu to lokale niezwykle zróżnicowane pod każdym niemal względem. Inna lokalizacja, cena, wielkość, inne wykończenie i standard. Jest w czym wybierać! Najczęściej przeszukiwania ofert uzależnione są od ceny. Osoba poszukująca nieruchomości dla swojego biznesu, ustawia w preferencjach jak najniższą cenę oraz przedział metrażu, który ja interesuje. Następnie na tej podstawie dokonuje wyboru. Czy to słuszna decyzja? To zależy, najczęściej nie.

Dobra lokalizacja to klucz

Odpowiednia dla firmy lokalizacja zapewnia wiele korzyści. Przede wszystkim chodzi o ilość klientów. Nie w każdej branży lokalizacja biura zapewnia klientów zorientowanych na usługi lub produkty, jednak w dużej części branż tak to właśnie działa. Poza tym, im lepszy i łatwiejszy dojazd do firmy, tym lepiej trafić do niej zarówno klientom, jak i samym pracownikom firmy.

Lokalizacja biura powinna zostać dopasowana do klientów, właściciela i pracowników – nie da się oczywiście zrobić tak, aby lokalizacja pasowała wszystkim, jednak maksymalne ułatwienie dojazdu do biura znacznie poprawi jakość pracy.

Lokalizacja lokalu użytkowego – dlaczego tak ważna?

Jeżeli chodzi o lokalizację, to również o otoczenie. W pobliżu powinny być punkty usługowe, handlowe, hotele, ale również przystanki autobusowe, tramwajowe. Dla niektórych branż ważny będzie dobry wyjazd z miasta, np. w stronę lotniska czy dojazd do stacji kolejowych. Lokale użytkowe we Wrocławiu położone są w różnych częściach miasta. W ten sposób każdy przedsiębiorca może znaleźć biuro w najlepszej dla siebie lokalizacji.

Być może są jeszcze jakieś kwestie indywidualne? Może masz własne przemyślenia na temat lokalizacji lokalu użytkowego? Być może najkorzystniej byłoby, aby Twoje biuro znajdowało się obok konkretnej instytucji, ponieważ przyniesie Ci to dodatkowy dochód lub zwiększoną liczbę klientów? Czasem nawet bardzo mało atrakcyjne dzielnice mogą okazać się dla konkretnej działalności bardzo korzystne!

Dobra lokalizacja? Czyli jaka?

To kwestia naprawdę bardzo indywidualna. Dla jednych dobra lokalizacja to ta w centrum miasta. Wtedy trzeba liczyć się z bardzo wysokimi cenami (najprawdopodobniej najwyższymi na danym terytorium). Lokal użytkowy w centrum Wrocławia na pewno daje wiele korzyści. Przede wszystkim jest to miasto turystyczne, wiec centrum daje ogromny potencjał jeżeli chodzi o klientów. Jednak, niekoniecznie taka lokalizacja będzie najlepsza dla każdego przedsiębiorcy. Dla niektórych idealna lokalizacja jest blisko drogi wylotowej z miasta, dla innych konkretna dzielnica, w której mieszka największa ilość potencjalnych klientów, a jeszcze dla innych dzielnica na obrzeżach, która jest jednak dobrze skomunikowana z centrum. Wiele zależy od prowadzonego biznesu, klientów, tego gdzie mieszkamy my oraz gdzie mieszkają pracownicy. Nie można również zapominać o parkingu. Jeżeli wybierzemy lokal użytkowy w samym centrum Wrocławia, może zdarzyć się, że ani klienci, ani pracownicy biura, ani ty sam nie będziecie mieli gdzie zaparkować – to bardzo frustrujące. W lokalizacjach bardziej oddalonych od centrum szansa na własny parking jest znacznie większa!

Wybór lokalizacji nie jest łatwy. Często jest to wybór pomiędzy prestiżem, a cena lub prestiżem a wygodą. Trzeba bardzo dokładnie rozważyć, co ważniejsze jest dla naszej firmy. I przede wszystkim nie można kierować się opiniami innych – każdy biznes jest inny, a Ty jako właściciel powinieneś najlepiej znać jego profil i preferencje Twoich klientów.