Raciborscy policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali mężczyznę związanego z kradzieżą alkoholu w jednym z marketów w Raciborzu przy ulicy Bosackiej. Ponadto złodziej sklepowy posiadał przy sobie narkotyki. Teraz podejrzanemu grozi nawet 3-letni pobyt w więzieniu.

Do kradzieży alkoholu doszło około godziny 07.00, 19 stycznia bieżącego roku w jednym z marketów w Raciborzu przy ulicy Bosackiej. Wówczas sprawca ukradł alkohol i nie płacąc, za towar chciał pośpiesznie się oddalić. Został zauważony i ujęty przez personel sklepu. O całym zajściu został powiadomiony dyżurny raciborskiej komendy. Na miejsce interwencji zostali skierowani raciborscy mundurowi, którzy zatrzymali ujętego złodzieja. Amatorem bezgotówkowych zakupów okazał się 26-letni mieszkaniec Raciborza. Jak się okazało, nie była to jedyna wpadka tego dnia młodego mężczyzny, gdyż policjanci ujawnili przy nim biały proszek w ilości około pół grama, który po sprawdzeniu testerem okazał się substancją zabronioną z grupy dopalaczy.
Nieodpowiedzialny 26-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu nawet do 3 lat pobytu w więzieniu.