Ekonomik wyjeżdża na praktyki do Sevilli


Zespół Szkół Ekonomicznych, korzystając ze wsparcia programu Erasmus+, realizuje projekt  "Praktyki zagraniczne - wyrównywanie szans młodzieży na rynku pracy". Całkowita kwota dofinansowania tego projektu wynosi  99 408 EUR.

W 2020 roku, pierwsza grupa uczniów, odbyła praktyki w hiszpańskich przedsiębiorstwach w Maladze. Podczas pobytu za granicą uczniowie zwiedzili także mnóstwo fantastycznych miejsc oraz poznali język, kulturę i kuchnię Andaluzji.

Obecnie kolejna 18-sto osobowa grupa młodzieży przygotowuje się do wyjazdu na czterotygodniowe zagraniczne praktyki do Sevilli. W ramach przygotowań do mobilności uczniowie uczestniczyli w kursie języka hiszpańskiego, języka angielskiego zawodowego, zajęciach z przygotowania kulturowego oraz zajęciach z pedagogiem.

We współpracy z organizacją pośredniczącą euroMind przygotowano miejsca praktyk w firmach: spedycyjnych, reklamowych i działach ekonomiczno-księgowych.

Młodzi ekonomiści, logistycy oraz specjaliści od reklamy nie mogą się już doczekać aby 15 stycznia br. wyruszyć w ekscytującą podróż po nowe doświadczenia zawodowe, językowe i kulturowe.