Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Racibórz

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na koncert Marcina Wyrostka wraz ze swoimi muzykami oraz z Raciborską Orkiestrą Plania, który odbędzie się 7 listopada (niedziela), o godz. 18:00 w sali widowiskowej RCK RDK, ul. Chopina 21. Koncert uświetni 30-lecie partnerstwa Racibórz-Opava, stąd też nie zabraknie w nim czeskich akcentów muzycznych.

MARCIN WYROSTEK - absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze, Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie akordeonu prof. Joachima Pichury, obecnie wykładowca macierzystej uczelni w Instytucie Jazzu. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów. Założyciel i lider projektów: Tango Corazon, Coloriage, Music and Dance Show. Producent i wydawca własnych albumów, producent tras koncertowych oraz koncertów galowych (m.in. Filharmonia Narodowa, NOSPR). Założyciel i lider projektów: Tango Corazon, Coloriage, Music and Dance Show. Producent i wydawca własnych albumów, producent tras koncertowych oraz koncertów galowych (m.in. Filharmonia Narodowa, NOSPR).

Występował na dziesiątkach festiwali muzycznych. Współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami (m.in. Jose Maria Florencio, Jerzy Maksymiuk, Marek Moś, Adam Sztaba ...), instrumentalistami i solistami (m.in. Kayah, Dorota Miśkiewicz, Bobby McFerrin, Nippy Noya, Maryla Rodowicz, Irena Santor, Joanna Słowińska, Stanisław Soyka) orkiestrami polskich filharmonii oraz orkiestrami kameralnymi (Elbląska Orkiestra Kameralna, AUKSO - Orkiestra Kameralna miasta Tychy, Sinfonietta Cracovia, Sinfonia Varsovia). Pełnił także funkcję kierownika muzycznego wielu wydarzeń telewizyjnych, m.in.: Gala Mistrzów Sportu w Teatrze Polskim w Warszawie 2012, Koncert Kolęd dla TVP2 w DMIT w Zabrzu 2013, Festiwal Filmowy NNW w Gdyni 2017. Dokonał prawykonania „Koncertu Opolskiego” Piotra Mossa z orkiestrą Filharmonii Opolskiej w 2017 roku. Dokonał szeregu nagrań dla zagranicznych mediów: ZDF, FOX2, radia Zurich oraz wielu ośrodków medialnych w Polsce - Polsat, TVN, TVP, TVP Polonia, TVS jak i regionalnych rozgłośni Polskiego Radia i TV.

Działająca już od ponad 70 lat RACIBORSKA ORKIESTRA DĘTA "Plania" na stałe wpisała się w krajobraz muzyczny Raciborza. Liczne koncerty w kraju i zagranicą między innymi na festiwalach we Włoszech, Francji, Czechach, Niemczech czy na Węgrzech spowodowały że Orkiestra stała się muzyczną wizytówką Raciborza. Również w kraju Orkiestra odnosi liczne sukcesy, żeby choćby wspomnieć o Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Tworkowie. Orkiestra występowała i współpracuje również z czołowymi wokalistami scen polskich : Justyną Steczkowską, Krzysztofem Krawczykiem, Zbigniewem Wodeckim, zespołem The Chance, Tomaszem Białkiem, Nairą Ayvazyan oraz Katarzyną i Krzysztofem Szymurą czy Justyną Galda. Szeroki repertuar, oraz wysoki poziom artystyczny członków Orkiestry sprawia że Orkiestra ciągle zaskakuje ciekawymi projektami muzycznymi o czym będziecie się Państwo mogli przekonać już w niedzielę 7 listopada podczas koncertu z Marcinem Wyrostkiem.

Bilety w cenie 50 zł 40 zł do nabycia w kasie RCK RDK oraz na https://biletyna.pl/koncert/MARCIN-WYROSTEK-TRIORACIBORSKA-ORKIESTRA-PLANIA/Raciborz

Honorowane raciborskie karty: ,,Senior 60+'', ,,Rodzina+''