Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Racibórz

To już kolejne zdarzenie, którego ofiarą padły starsze osoby naszego powiatu. Dwie kobiety splądrowały mieszkanie starszego małżeństwa, kradnąc im oszczędności życia.

Raciborscy policjanci otrzymali kolejne już zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z mieszkania, której ofiarą padł senior. Schemat działania okazał się prosty i znany z wielu tego typu zdarzeń. Wczoraj 18 maja br. wczesnym popołudniem do mieszkania starszego małżeństwa zapukały dwie kobiety 35-40 lat, które pod pretekstem ugaszenia pragnienia weszły do mieszkania. Reszta była już tylko kalką podobnych zdarzeń. Jedna z kobiet odwracała uwagę ufnych seniorów, a druga w tym czasie plądrowała mieszkanie kradnąc z jednej z kuchennych półek dużą sumę pieniędzy.

Policjanci przypominają o zachowaniu czujności i roztropności! 

Nie wpuszczajmy nie znanych osób do swoich mieszkań i domów, bądźmy nieufni do obcych. Przestępcy wykorzystują nasze zaufanie oraz fakt, że bardzo często nasz obraz typowego przestępcy nie pasuje do wyglądu oodwiedzających nas młodych kobiet. Policjanci przypominają również o zagrożeniu jakie niesie przechowywanie dużych sum pieniędzy w domu. Warto skorzystać z ofert instytucji, w których nasze oszczędności będą bezpieczne.