Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Racibórz

Policjanci z Kuźni Raciborskiej zatrzymali 21-latka, który dokonał kradzieży roweru z terenu szkoły w Nędzy. Do przestępstwa doszło około godz. 11.35 w dniu 5 listopada br. przy ulicy Jana Pawła II.

Wówczas złodziej wszedł na teren szkoły, skąd zabrał rower należący do jednego z uczniów powodując straty na kwotę około 1 tysiąca złotych. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia o przestępstwie podjęli szereg czynności by ustalić i zatrzymać sprawcę tego bulwersującego czynu. Już  7 listopada br. kuźniańscy kryminalni na terenie Rybnika zatrzymali 21-letniego mężczyznę związanego z zuchwałą kradzieżą.  Rybniczanin trafił do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania kuźniańscy śledczy ustalili, że 21-latek popełnił jeszcze sześć podobnych kradzieży. Swój przestępczy proceder prowadził na terenie powiatu raciborskiego, wodzisławskiego i rybnickiego.

 Złodziej swoim działaniem przestępczym spowodował straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.  21-latek usłyszał  siedem zarzutów do których się przyznał, a prokurator  na wniosek kuźniańskich śledczych w dniu 8 listopada br. zastosował w stosunku do niego  dozór policyjny. Grozi mu do 5 lat pobytu w więzieniu.

  Jak informują kuźniańscy policjanci sprawa może mieć charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zarzuty dla 21-letniego złodzieja rowerów.


1000 Znaków do wykorzystania