Urząd Miasta Racibórz serdecznie zaprasza na festiwal rowerowy pn. „Racibórz kocha rower”, który odbędzie się 23 czerwca w godzinach od 10.00 do 18.00 na Placu Dominikańskim.

Podczas imprezy przewidziane są następujące atrakcje:

- Miasteczko ruchu drogowego – gdzie małoletni kandydaci przygotują się do zdania egzaminu na kartę rowerową.  Jazda po miasteczku ma nauczyć bezpiecznego poruszania się rowerem, wykorzystywania wiedzy teoretycznej w rozpoznawaniu i przestrzeganiu znaków drogowych. Poza tym uczy integracji i jazdy z innymi rowerzystami.

- Bezpłatny serwis rowerowy – w serwisie rowerowym raciborzanie dokonają nie tylko przeglądu technicznego swoich jednośladów, ale także podstawowych napraw i regulacji.
Warto pamiętać, że właściwa konserwacja rowerów ma wpływ nie tylko na ich sprawność, ale także nasze bezpieczeństwo i innych użytkowników ruchu drogowego.

- Tor Puptrack - specjalnie zaprojektowany tor przeszkód, składający się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek”, ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania.
Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję.


Odbędzie się również pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, oraz pokaz strzelecki z użyciem laserowego trenażera strzeleckiego.

W tym dniu na Raciborskim Rynku  od godz. 16.00 również nie zabraknie atrakcji.
Wystąpią dla nas mażoretki ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”.

Zagrają zespoły muzyczne takie jak:
-  Alge Aters,
- The Goods,
- The October Leaves,
- Big Band „Plania”.