Dziś (12 kwietnia) zakończyły się tegoroczne egzaminy gimnazjalne. W placówkach Gminy Racibórz ten sprawdzian wiedzy odbył się bez komplikacji. Nieocenioną pomoc zapewnili pedagodzy spoza szkół. W środę i czwartek liczba wszystkich egzaminujących wyniosła 50, zaś w piątek 70 osób.

W poniedziałek rozpoczynają się egzaminy ośmioklasistów. Gmina Racibórz oraz Dyrektorzy szkół organizują je w 10. placówkach zgodnie z planem. Komisje egzaminacyjne na tę okazję są już skompletowane. W związku z trwającym strajkiem prosimy jednak na bieżąco śledzić komunikaty dyrekcji, publikowane na stronach szkół i w dziennikach elektronicznych.

Jednocześnie nadal apelujemy do osób z wykształceniem pedagogicznym o wsparcie komisji egzaminacyjnych. Każdy, kto może pomóc proszony jest o kontakt z Wydziałem Edukacji pod nr tel. 32 755 06 98 lub drogą elektroniczną ().

Urząd Miasta Racibórz, Dyrektorzy szkół oraz Rodzice dziękują osobom, które do tej pory zgłosiły się do prac w komisjach egzaminacyjnych. Tylko dzięki Ich pomocy udało się przeprowadzić dotychczasowe sprawdziany wiedzy.

Trzymamy kciuki za ośmioklasistów!