Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Racibórz

Wczoraj w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, policjanci z Raciborza odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola nr 11. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz prawidłowym poruszaniu się po drogach. Podkreślili jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność na drodze.

Raciborscy stróże prawa cyklicznie w ciągu całego roku spotykają się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego, aby opowiedzieć o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo w drodze do szkoły czy przedszkola. Spotkania takie odbywają się w ramach akcji "Bezpieczeństwo pieszego 2019".

Wczoraj raciborscy policjanci podczas spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu, przypomnieli o właściwym zachowaniu się w rejonie przejść dla pieszych, prawidłowym poruszaniu się po drogach oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwami na drodze. Uczyli dzieci jak należy się zachowywać i o czym muszą pamiętać, aby droga do szkoły była bezpieczna. Mundurowi  podkreślali jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność na drodze. Uczyli o kontaktach z osobami nieznajomymi oraz bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania. Odpowiadali na nurtujące dzieci pytania. Na zakończenie wizyty policjanci wśród pociech rozdali elementy odblaskowe.

Przypominamy rodzicom, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 ustawy - Prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia najmłodszych w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni. Pamiętajmy, że to my dorośli dajemy przykłady naszym pociechom. Od nas czerpią wiedzę i my powinniśmy jak najwięcej pożytecznych informacji im przekazać. Wówczas my będziemy spokojniejsi, a dzieci będą wiedziały jak zachować się na drodze i jak dbać o swoje bezpieczeństwo.

  • Raciborscy policjanci odwiedzili przedszkolaków przy ulicy Jana w Raciborzu, gdzie mówili o bezpieczeństwie pieszego